چگونه تحول دیجیتال صنعت بیمه را دگرگون می کند؟

در صنعت بیمه اگر قرار باشد همچنان همان محصولات پیشین در مجراهای جدید ارائه شود؛ اگر همچنان بر طبل «ثالث‌فروشی» بکوبیم و استارت‌آپ‌ها و اینشورتک‌های جدید صرفاً در این‌باره با هم رقابت کنند که در لایه فروش بایستند، همچنان در مدار بیمه‌گری الکترونیکی می‌مانیم.
در نیمه نخست سال 99؛

جهش 514 میلیارد تومانی تراز عملیاتی بیمه آسیا

بیمه آسیا در دو فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار 986 میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد 35 درصدی معادل 514 میلیارد تومان بود.

کارت هدیه مجازی محصولی جذاب در دوران کرونا

کارت هدیه مجازی قابلیت های ویژه ای دارد از جمله برای تهیه آن نیازی به مراجعه به بانک و حتی خودپردازهای بانکی نیست  همچنین امکان خرید و انتقال کارت به صورت مجازی، خرید در درگاه‌های مجازی و شبکه خرید اینترنتی نیز از دیگر مزایای کارت هدیه مجازی است. 

رشد 142 درصدی تراز عملیاتی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد در دو فصل نخست سال جاری تراز عملیاتی مثبت دو هزار 232 میلیارد تومانی را ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 142 درصدی افزایش داشته است و دربخش تسهیلات اعطایی هم رشد 37 درصدی داشته است.

رشد 116 میلیارد تومانی تراز عملیاتی بیمه ما در شش ماه نخست سال جاری

بیمه ما درشش ماه نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی خود را نزدیک به 48 درصد افزایش دهد و به رقم 360 میلیارد تومان برساند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 116 میلیارد تومان رشد داشته است.
بیمه دانا ؛

رشد 22 درصدی تراز عملیاتی /افزایش 48درصدی حق بیمه تولیدی

بیمه دانا در طی شش ماه نخست سال جاری تراز عملیاتی مثبت یک هزار 61 میلیارد تومانی را ثبت کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 22درصد رشد داشته است .

عملیاتی شدن چک الکترونیک ضروری است

بالغ بر ۱۶ میلیون فقره چک در کشور مبادله شد که خدمات مربوط به صدور، وصول و هر خدمت دیگری که باید در مورد این چک‌ها صورت پذیرد به صورت حضوری هستند که نشان از نیاز به مراجعه متعدد به بانک‌های عامل دارد.

بررسی عملکرد "وبیمه" در شهریور ماه

شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه با سرمایه ۲ هزار میلیارد ریال، صورت وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ را حسابرسی نشده منتشر کرد.
تازه های بانکداری
برترین بانک ها در تراکنش‌های شاپرک معرفی شدند/ بانک ملت همچنان اول

برترین بانک ها در تراکنش‌های شاپرک معرفی شدند/ بانک ملت همچنان اول

شاپرک گزارش عملکرد مردادماه 99 تراکنش بانک ها و نتایج حاصل از بررسی وضعیت بانک ها و سهم هر بانک را مشخص کرد.
کفایت سرمایه بانک سینا از استاندارهای بال هم فراتر می‌رود

کفایت سرمایه بانک سینا از استاندارهای بال هم فراتر می‌رود

روند رو به رشد نسبت کفایت سرمایه بانک سینا از عدد ۷/ ۵ برای سال ۹۶ به عدد ۳/ ۸ در سال ۹۸ رسیده و بنابر پیش بینی شرکت در گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش بینی شده است این عدد با فرض انجام افزایش سرمایه به عدد ۲/ ۱۱ در پایان سال ۹۹ برسد.
جزییات سازوکار اعطای تسهیلات در سامانه فرابانک

جزییات سازوکار اعطای تسهیلات در سامانه فرابانک " ملت"

بانک ملت با راه‌اندازی سامانه فرابانک، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا بدون نیاز به مراجعات مکرر به شعبه به صورت آنلاین اعتبارسنجی شوند و براساس رتبه‌بندی صورت گرفته بدون ضامن و وثیقه از تسهیلات این بانک استفاده کنند.
عملکرد

عملکرد"وتجارت" با ثبت تراز مثبت ۱۴۶۸ میلیارد تومانی

بانکداری ایرانی ـ وتجارت در مرداد ماه تراز عملیاتی مثبت ۳۵۲ میلیارد تومان را ثبت کرد که حاصل کسب یک هزار ۹۱۶ میلیارد تومان سود از محل تسهیلات اعطایی و پرداخت یک هزار ۵۶۴ میلیارد تومان سود به سپرده های سرمایه گذاری بود.
تبدیل تراز عملیاتی منفی ۶۰۳ میلیارد تومان به مثبت ۱۱۶ میلیارد تومان

تبدیل تراز عملیاتی منفی ۶۰۳ میلیارد تومان به مثبت ۱۱۶ میلیارد تومان

بانک اقتصاد نوین در پایان پنج ماه نخست سال جاری تراز عملیاتی مثبت ۱۱۶ میلیارد تومان را ثبت کرد این عدد در مرداد ماه سال گذشته منفی ۶۰۳ میلیارد تومان بود.
کارمزد تراکنش‌های خرید از پذیرنده و دارنده کارت بانکی دریافت شود

کارمزد تراکنش‌های خرید از پذیرنده و دارنده کارت بانکی دریافت شود

عضو هیات‌مدیره بانک تجارت درباره الزام پرداخت کارمزد تراکنش‌های خرید اینترنتی توسط پرداخت‌یاران و شرکت‌های پرداخت گفت:  پیشنهاد ارائه شده  رقابت  منفی در بازار  ایجاد می کند.
اخبار بیمه
عزم جدی سندیکای بیمه گران برای حل معضلات صنعت بیمه

عزم جدی سندیکای بیمه گران برای حل معضلات صنعت بیمه

از آنجا که طی سال ها برخی بیمه گذاران در مناقصات بیمه ای شرایط غیر فنی و زیان باری به بیمه گران تحمیل می کردند در این راستا سندیکای بیمه گران اقدام به تدوین دستورالعمل مناقصات بیمه ای در قالب21 ماده نموده است .
شناسایی سود بیمه حافظ از فروش سهام دو شرکت بورسی

شناسایی سود بیمه حافظ از فروش سهام دو شرکت بورسی

محمود دودانگه اعلام کرد: بر اساس گزارش توانگری سال ۹۶ بیمه مرکزی و طی نامه ۱۸ مهر سال ۹۷ و به منظور ارتقاء سطح توانگری شرکت، مقرر شد سهامداران معادل تقریبی طلب از شرکت آروشا پارس کیش نسبت به تزریق نقدینگی در جهت بهبود عملیات و توانگری اقدام کنند.
پیشتازی بیمه آسیا با افزایش ۶۳۰ میلیارد تومانی حق بیمه

پیشتازی بیمه آسیا با افزایش ۶۳۰ میلیارد تومانی حق بیمه

بیمه آسیا که بیشترین حق بیمه تولیدی در بین ۲۷ شرکت بیمه ای خصوصی کشور در سال گذشته در اختیار دارد وبا کسب رتبه یک توانگری مالی توانست در ۵ ماه نخست سال جاری همچنان پیشتازی خود را در صنعت بیمه حفظ کند .

سرمایه "وتجارت" ۴۱۰ هزار میلیاردی می شود

هیات مدیره بانک تجارت پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۸۶ میلیارد ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
گزارشي كوتاه از برگزاري مجامع شركت‌هاي بيمه

گزارشي كوتاه از برگزاري مجامع شركت‌هاي بيمه

بر اساس قانون تجارت تمام شركتهاي بورسي كه سال مالي آنها 30 اسفند سال 98 بوده بايد تا تاريخ 31 تير ماه سال جاري مجامع خود را برگزار مي كردند كه برخی شرکت‌های بیمه مجمع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کردند و مجمع مابقی شرکت‌های بیمه‌ای هم تا پایان ماه جاری برگزار خواهد شد.