گزارش بانکداری ایرانی از بانک های بورسی؛

عملکرد خیره کننده سال 1401؛نتیجه رضایت مشتریان و مشتری مداری بانک تجارت

یکی از رخدادهای جالب توجه در سال گذشته کاهش هزینه مطالبات مشکوک الوصول بود. با وجود اینکه تسهیلات بانک رشد قابل توجهی در سال گذشته داشت؛ چرا که مانده تسهیلات بانک تجارت در اسفند 1401 مبلغ 4979 هزار میلیارد ریال بود. با این وجود هزینه مطالبات مشکوک الوصول بانک کاهشی 15 درصدی داشت و از رقم 51 هزار میلیارد ریال به 43 هزار میلیارد ریال رسید.
رئیس سازمان امور مالیاتی در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد؛

۱۸۰ هزار حساب تجاری شناسایی شد

رئیس سازمان امور مالیاتی در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه از وصول ۲۶۰۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی خبر داد.
در نشست خبری با اصحاب رسانه ؛

پرداخت وام بدون کارمزد ۳۰۰ میلیونی برای نذر علم در بانک قرض الحسنه مهر ایران کلید خورد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با توجه پتانسیل‌های موجود و در راستای حمایت از ترویج علم و فناوری مردم می‌توانند از یک میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای نذر علم استفاده کنند.
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛

بررسی مجامع بیمه پارسیان در سال های اخیر

شرکت بیمه پارسیان اطلاعیه‌ای را منتشر کرده که در روز دهم خرداد مجمع عمومی سالیانه خود برای بررسی صورت‌های مالی سال 1401 برگزار می کند و این سوال اساسی پیش می آید که این شرکت با چه وضعی به مجمع عمومی می‌رود.
گزارش بانکداری ایرانی از فروش اموال مازاد بانک ها ؛

درآمدزایی املاک بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در ماه‌های اخیر چندین فقره مزایده برای فروش اموال خود انجام داده که بسیاری از آنها منجر به فروش شده و در ماه‌های پیش رو، شرایط خوبی را برای بانک ایران زمین رقم خواهد زد.

صلاحیت حرفه ای محمدرضا کشاورز جهت مدیر عاملی بیمه اتکائی ایرانیان تایید شد

صلاحیت حرفه ای محمدرضا کشاورز جهت مدیر عاملی بیمه اتکائی ایرانیان تایید شد.او جایگزین حجت پوستین چی شد که از سال گذشته به جای سید محمد آسوده، مديرعاملی شرکت بیمه اتکایی ایرانیان را برعهده داشت.
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛

خوش بینی به عملکرد بانک دی در سال 1402؛رشد جهشی سهام بانک را در پی داشت

نماد بانک دی در بازار سرمایه این روزها مورد توجه ویژه سهامداران خرد و بزرگ یا همان حقیقی و حقوقی است یکی از دلایل این توجه خوش بینی به عملکرد این بانک در سال جاری است و انتظار می رود که سود قابل توجهی را محقق کند.

تکلیف زمین‌های بیمه دانا در اراضی علی‌آباد چه شد؟

قیمت کارشناسی زمین مذکور ۵۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که با دستور مساعد وزیر امور اقتصادی و دارایی، بزودی بیمه دانا با دریافت سرمایه‌ی حاصل از فروش اراضی علی آباد، کام سهامداران خود را شیرین خواهد کرد.
بانک
بررسی آمار رشد سپرده‌‌‌پذیری بانک‌های بورسی در فروردین ۱۴۰۲

بررسی آمار رشد سپرده‌‌‌پذیری بانک‌های بورسی در فروردین ۱۴۰۲

بررسی ترازنامه بانک‌های بورسی نشان می‌دهد که میزان مانده سپرده‌‌‌های ارزی بلندمدت در پایان فروردین ۱۴۰۲ در بانک پاسارگاد بیش ‌‌‌از سایر بانک‌ها بوده و به رقم بیش ‌‌‌از ۲۹‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است. سپرده‌‌‌های ارزی یکی از مهم‌ترین سپرده‌‌‌هایی است که توسط بانک‌ها جذب می‌شود.

بانک صادرات همچنان پیشتاز در مسئولیت اجتماعی

بنگاه های اقتصادی همواره در جامعه مسئولیت های زیادی دارند. مسئولیت بنگاه‌های اقتصادی فارغ از رعایت انضباط مالی و قوانین مالی و اجتماعی، کمک به جامعه برای توسعه و تعالی و صد البته کاهش مشکلات جامعه است. یکی از این اقدامات مهم تحت نام مسئولیت اجتماعی خلاصه می‌شود.
بررسی وضعیت بانک سینا در سال‌های اخیر در حوزه های مختلف

بررسی وضعیت بانک سینا در سال‌های اخیر در حوزه های مختلف

بانک سینا در سال‌های اخیر شرایط مناسبی را در حوزه بانکداری از خود به نمایش گذاشته‌است. کسب رتبه نخست در شفافیت، کسب درآمد مناسب از عملکرد خود و پرداخت تسهیلات خاص برای در بالاترین میزان از جمله مواردی هستند که از بانک سینا، یک بانک خاصی ساخته است.
مانده تسهیلات را با تسهیلات پرداختی یک دوره اشتباه نگیرید

مانده تسهیلات را با تسهیلات پرداختی یک دوره اشتباه نگیرید

موضوع وام به بانک ها به پرسنل خود در هفته‌های اخیر با واکنش زیادی همراه بوده است.اما سوال این است که چرا تسهیلات به کارکنان بانکها با واکنش زیادی همراه شده است؟
تکلیف ۵۰۰۰ میلیارد تومانی وام خرید جهیزیه به چهار بانک/ کارآفرین حذف شد

تکلیف ۵۰۰۰ میلیارد تومانی وام خرید جهیزیه به چهار بانک/ کارآفرین حذف شد

بانک مرکزی بخشنامه پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه تأمین جهیزیه کالای ایرانی در سال ۱۴۰۲ را برای اجرا به چهار بانک ملی، سینا، سپه و پارسیان ابلاغ کرد.
الزام بانک ها برای پرداخت وام  150 میلیون تومانی مشاغل خانگی/ افزایش سهم 8 بانک‌

الزام بانک ها برای پرداخت وام 150 میلیون تومانی مشاغل خانگی/ افزایش سهم 8 بانک‌

بانک‌های صادرات‌، تجارت، ملت، قرض‌الحسنه،‌ مهر ایران با شش هزار میلیارد ریال و بانک ملی با ۵.۵۰۰ میلیارد ریال ‌بیشترین سهم پرداخت تسهیلات را دارند.
بیمه
بررسی وضعیت بیمه درمان و شخص ثالث در اسفند1401 و فروردین1402

بررسی وضعیت بیمه درمان و شخص ثالث در اسفند1401 و فروردین1402

در صنعت بیمه ایران، مهمترین رشته بیمه گری، بیمه درمان و شخص ثالث است. این دو رشته بیشترین سهم را از حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی به خود اختصاص می‌دهند.
بیمه دی سال 1402 را هیجانی آغاز کرد/ بهبود ارقام کلیدی و بنیادی

بیمه دی سال 1402 را هیجانی آغاز کرد/ بهبود ارقام کلیدی و بنیادی

آخرین صورت های مالی این شرکت مربوط به آذر 1401 است که نشان می دهد که شرکت سه هزار میلیارد ریال سود خالص ساخت که برای هر سهم 518 ریال سود محقق کرده بود.
بهبود نسبت خسارت شرکت های بیمه در سال 1402

بهبود نسبت خسارت شرکت های بیمه در سال 1402

شرکت های بیمه در فروردین امسال نسبت به فروردین و اسفند سال گذشته شرایط بهتری را تجربه کردند. هم فروش بالاتری را نسبت به فروردین 1401 تجربه کردند هم نسبت خسارت نسبت به اسفند 1401 بهبود قابل توجهی داشت.
مدیرعامل بیمه البرز : مشکلات صنعت رقابت های ناسالم ، انحصار و عدم توجه به نیروی انسانی است

مدیرعامل بیمه البرز : مشکلات صنعت رقابت های ناسالم ، انحصار و عدم توجه به نیروی انسانی است

مدیرعامل بیمه البرز گفت: در چند سال اخیر یکی از مشکلات صنعت بیمه عدم تولید محصول جدید بوده و آنچه که برای شرکت‌های بیمه مهم بوده به دست آوردن پرتفو بوده است.
قربانی کردن شرکت های بیمه پای خودرویی ها

قربانی کردن شرکت های بیمه پای خودرویی ها

در صورت های ملی شرکت ایران خودرو در اسفند 1400 آمده است که این شرکت 11هزار و 592 میلیارد ریال به شرکت های بیمه بدهکار است. نکته جالت تر اینکه در شهریور 1401 نه تنها این بدهی کمتر نشده و رقمی پرداخت نشده بلکه حدود 600 میلیارد ریال به این رقم افزوده شده و به رقم 12هزار و 200 میلیارد ریال رسیده است .
بررسی وضعیت نامناسب بیمه تکمیلی فرهنگیان

بررسی وضعیت نامناسب بیمه تکمیلی فرهنگیان

با وجود فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان و بیمه معلم، آیا فرهنگیان همچنان از داشتن یک بیمه تکمیلی-درمانی مناسب که متعلق به وزارت آموزش و پرورش باشد محروم خواهند بود؟