کد خبر: ۲۰۵۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - 21 September 2022
بانک ایران‌زمین در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف عام‌المنفعه اقدامات زیادی کرده است. اقداماتی از قبیل حمایت از شهروندان کم برخوردار و اعطای تسهیلات ارزان و طولانی برای فرهنگ‌سازی و کمک به بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله این کارهاست.

بانک ایران‌زمین در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف عام‌المنفعه اقدامات زیادی کرده است. اقداماتی از قبیل حمایت از شهروندان کم برخوردار و اعطای تسهیلات ارزان و طولانی برای فرهنگ‌سازی و کمک به بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله این کارهاست.

به گزارش بانکداری ایرانی ؛ برای بررسی اقدامات بانک ایران‌زمین در حوزه مسئولیت اجتماعی باید دو بخش را بررسی کرد. نخست در خصوص حمایت‌های بانک به افراد خاص و کم برخوردار است. حوزه دیگر اعطای تسهیلات ارزان قیمت و طولانی مدت است که بانک‌های خصوصی در ان اجباری ماند بانک‌های دولتی ندارند.

بر این اساس، بانک ایران‌زمین از 10 خرداد 1396 با هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی، در راستای پرداخت وام قرض‌الحسنه و کمک به ازدواج آسان جوانان امکان پذیرش متقاضیان جدید را فراهم کرده است و بعد از آن بر اساس قوانین بانک مرکزی تسهیلات زیادی به جونان تعلق گرفت.

در سالهای اخیر بانک ایران‌زمین اقدامات زیادی در این حوزه انجام داد اما امسال تلاش بانک ایران‌زمین در این حوزه خاص بود چرا که رشدی 382 درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، از ابتدای امسال تا نیمه اول شهریورماه، درمجموع تعداد 1214 عدد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری جمعاً به مبلغ یک هزار و 162 میلیارد ریال وام ازدواج به متقاضیان اعطا شده است که نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 382 درصد افزایش داشته است. بر اساس برخی از گمانه زنی ها در سال گذشته بانک ایران‌زمین طی شش ماهه ابتدای منتهی به 31 شهریور 1400 حدود 320 فقره تسهیلات به ارزش 290 میلیارد ریال پرداخت کرده بود.

درواقع بانک ایران‌زمین در تلاش است تا در حوزه‌های عام‌المنفعه حضور بیشتری داشته باشد و در همین رابطه به حمایت از نهادهای مردمی اقدام کرد چرا که مدیران این بانک معتقد هستند که حمایت از نهادهای مردمی توسط بنگاه های اقتصادی نه‌تنها رفاه بیشتری در جامعه ایجاد خواهد کرد، بلکه باعث توسعه و پیشرفت کشور خواهد شد.
بر اساس گزارش‌های این بانک، در ماه‌های بین کمیته امداد و این بانک رابطه خوبی برقرارشده و بانک ایران‌زمین گامی موثر در روند خدمت رسانی به قشر آسیب‌پذیر جامعه بوده است. از سال 1399 همکاری این بانک با مشارکت در طرح ایران مهربان و حمایت از 1000 یتیم و فرزند محسنین آغاز شده و در همین راستا در سال جاری نیز قرار است تعداد فرزندان معنوی خود را از 2000 نفر به 3000 نفر افزایش دهد.

از دیگر اقدامات مفید بانک ایران‌زمین در سطح جامعه می‌توان به تسهیلات بانک ایران‌زمین در سال گذشته اشاره کرد که 98 هزار میلیارد ریال تسهیلات به پنج بخش بزرگ اقتصادی کشور اعطا کرده بود. در سال 1400 به پنج بخش اقتصادی کشور بیش از 98 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که از این مقدار بخش خدمات با 45 هزار و 873 میلیارد ریال تسهیلات بیشترین سهم را داشت. بر اساس این گزارش، بخش صنعت نیز 26 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرد. بانک ایران‌زمین به دو بخش مسکن و بازرگانی درمجموع 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات داد و سهم بخش کشاورزی از تسهیلات 98 هزارمیلیاردی این بانک نزدیک به چهار میلیارد ریال بود.
و درنهایت می‌توان گفت که بانک ایران‌زمین تلاش عام‌المنفعه زیادی در ماه اخیر انجام داده که همه این اقدامات در بلندمدت می‌تواند برای کشور مفید ارزیابی شود.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: