کد خبر: ۹۳۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - 12 February 2017
رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که از ابتدای اسفندماه امسال جریمه بیمه شخص ثالث موتور سواران بخشیده می شود.
 رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که از ابتدای اسفندماه امسال جریمه بیمه شخص ثالث موتور سواران بخشیده می شود.

«عبدالناصر همتی» روز یکشنبه در حاشیه هشتمین همایش توسعه نظام تامین مالی و سرمایه گذاری در ایران در جمع خبرنگاران افزود: با تصویب مجمع عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، از ابتدای اسفندماه موتور سیکلت سوارانی که اقدام به بیمه شخص ثالث کنند، جریمه بیمه نبودشان که 2 میلیون و 200 هزار ریال است(220 هزار تومان) بخشیده می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که راکبان موتورسیکلت از این فرصت استفاده کرده و تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گیرند.

رییس کل بیمه مرکزی درباره روند پرداخت بیمه به بیمه گذاران حادثه دیده در حادثه ساختمان پلاسکو نیز اظهار داشت: در این حادثه بیش از 340 نفر بیمه نامه داشتند که البته همه آنها بیمه آتش سوزی نبود.

وی ادامه داد: بخشی از این بیمه نامه ها ناشی از آن بود که ملک برای دریافت وام در رهن بانک قرار گرفته بود که رقم پرداختی بابت خسارت این واحدها حدود 500 میلیون ریال است.

وی رقم مربوط به خسارت بیمه نامه های آتش سوزی پلاسکو را بیش از 520 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت که این رقم تا آخر بهمن پرداخت می شود.

همتی یادآور شد، بخشی از واحدهای صنفی که تحت پوشش بیمه قرار داشت، در بخش شمالی پلاسکو واقع اند که از دیروز امکان بازدید از این مکان برای بازرسان و کارشناسان بیمه فراهم شده است.
رییس کل بیمه مرکزی پیش بینی کرد که بررسی میزان خسارت وارده به این واحدها تا پایان بهمن ماه به اتمام برسد.

همتی در پاسخ به پرسش ایرنا درباره تصمیم بیمه ایران برای خرید سهام یک بانک نیز گفت: بیمه ها همچون همه بخش های مالی می توانند سرمایه گذاری داشته باشند و آیین نامه ای نیز در این زمینه وجود دارد.

به گفته وی، بیمه ها می توانند حداقل 30 تا 40 درصد منابع خود را در نظام بانکی نگهداری کرده و بقیه را صرف خرید سهام یا سرمایه گذاری در سایر بخش ها کنند که سقف سرمایه گذاری ها در این بخش ها مشخص است.

همتی گفت: به یقین بیمه ایران نمی تواند صاحب بانک شود زیرا بانک ها خود را دارند و هیچ کس نمی تواند بیش از 10 درصد سهام یک بانک را در اختیار داشته باشند.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین ضریب نفوذ بیمه زندگی را در دنیا 5.3 درصد و در ایران 25 صدم درصد برآورد کرد و گفت: 90 درصد بیمه ها در ایران در بخش غیرزندگی متمرکز شده اند و امیدواریم در برنامه ششم توسعه به سهم بیمه های زندگی حداقل 50 درصد افزوده شود.

وی یادآور شد، به تازگی نخستین شرکت تخصصی در حوزه بیمه های زندگی فعالیت خود را آغاز کرده است و در آینده نزدیک چند شرکت در این زمینه مجوز می گیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: