کد خبر: ۴۶۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - 20 June 2015
یک عضو هیات رییسه مجلس گفت که هیات رییسه در جلسه‌ای به این جمع‌بندی رسید که بانک‌های خصوصی مورد تحقیق و تفحص قرار نگیرد.

یک عضو هیات رییسه مجلس گفت که هیات رییسه در جلسه‌ای به این جمع‌بندی رسید که بانک‌های خصوصی مورد تحقیق و تفحص قرار نگیرد.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا درمورد توقف تفحص از بانک پاسارگاد بنا به نظر هیات رییسه گفت:‌ جمع‌بندی هیات رییسه در جلسه‌ای بر این شد که بانک‌هایی که سهامداران‌شان اشخاص دولتی یا عمومی غیر دولتی نیستند در مورد آنها تفحص انجام نشود و درمقابل بانک‌هایی که بخشی از سهام‌شان دولتی و یا نهادهای عمومی غیر دولتی هستند تفحص بلامانع است.

این عضو هیات رییسه مجلس در ادامه گفت:‌ بر این اساس با توجه به اینکه عمده سهامداران بانک پاسارگاد اشخاص غیر دولتی و غیر نهادهای عمومی هستند با تشخیص هیات رییسه تفحص انجام نمی‌شود.

فرهنگی تاکید کرد که در این رابطه در جلسه هیات رییسه بحث و بررسی صورت گرفت و او از کسانی بوده که معتقد است می‌توان تفحص انجام داد چون این بانک‌ها نیز زیر نظر بانک مرکزی هستند واموال‌شان برای مردم به عنوان صاحبان حساب به شمار می‌آید.

به گفته وی با توجه به نظر هیات رییسه، از بانکهای خصوصی که سهامداران آنها نهادهای عمومی غیر دولتی و یا دولتی هستند تنها تفحص صورت می‌گیرد.

 فتحی‌پور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این زمینه در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود که تقاضای تحقیق و تفحص از بانک پاسارگاد را جمعی از نمایندگان به کمیسیون اقتصادی ارائه کردند که با نامه هیات رییسه این تفحص متوقف شد ولی قرار است در این زمینه از رییس مجلس کسب تکلیف شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: