کد خبر: ۲۱۶۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۵ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 20 April 2024
در دیدار رییس کل سازمان امور مالیاتی با مراجع عظام تقلید در قم بر موضوعاتی همچون استفاده از مالیات برای عمران و آبادانی کشور و لزوم جلوگیری از فرارهای مالیاتی تاکید شد رییس کل سازمان امور مالیاتی در این دیدارها گفت: مالیات واحدهای تولیدی طی دو سال گذشته به ترتیب ۵ و ۷ درصد کاهش یافته و برای سال ۱۴۰۳ نیز کاهش ۵ درصدی پیشنهاد شده است.

در دیدار رییس کل سازمان امور مالیاتی با مراجع عظام تقلید در قم بر موضوعاتی همچون استفاده از مالیات برای عمران و آبادانی کشور و لزوم جلوگیری از فرارهای مالیاتی تاکید شد رییس کل سازمان امور مالیاتی در این دیدارها گفت: مالیات واحدهای تولیدی طی دو سال گذشته به ترتیب ۵ و ۷ درصد کاهش یافته و برای سال ۱۴۰۳ نیز کاهش ۵ درصدی پیشنهاد شده است.

به گزارش ایسنا، سید محمدهادی سبحانیان ـ رییس کل سازمان امور مالیاتی در سفر به قم با برخی مراجع عظام تقلید و استاندار قم دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدارها بر موضوعاتی همچون لزوم جلوگیری از فرارهای مالیاتی، استفاده از مالیات برای عمران و آبادانی کشور، عدالت مالیاتی، جلوگیری از خام‌فروشی نفت و افزایش فرهنگ مالیاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

هرکس تمکن مالی بیشتری دارد باید مالیات بیشتری پرداخت کند

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار با رییس سازمان امور مالیاتی بر لزوم اخذ مالیات عادلانه اشاره کرد و گفت: از فرارهای مالیاتی بایستی جلوگیری شود. مالیات باید عادلانه اخذ شود و هر کسی که تمکن مالی بیشتری دارد باید مالیات بیشتری پرداخت کند.

سبحانیان ـ رییس سازمان امور مالیاتی نیز در این دیدار گفت: تمرکز سازمان امور مالیاتی کشور در مالیات ستانی، پردرآمدها هستند.

کاهش ۵ درصدی مالیات تولید/ مالیات باید عادلانه اخذ شود

سهم عمده‌ای از مالیات در عمران و آبادانی کشور مصرف می‌شود

آیت الله سبحانی از مراجع عظام تقلید در این دیدار گفت: باید به مردم نشان داد که مالیات‌های پرداختی در داخل کشور برای عمران و آبادانی جامعه مصرف می‌شود.

به گفته او نباید منابع مادی کشور مثل نفت و معادن برای هزینه‌های جاری مورد استفاده قرار گیرند چرا که این منابع سرمایه کشور محسوب شده و باید به صورت‌های مفیدتر از آنها بهره برد تا شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر در سطح کشور باشیم.

کشور باید با مالیات اداره شود

آیت‌الله حسینی بوشهری نیز در دیدار رئیس کل و مدیران سازمان امور مالیاتی گفت: باید عمدتا تمرکز شما بر روی موارد فرار مالیاتی باشد و مصارف مالیات برای مردم به خوبی تبیین شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نفت را ثروتی خدادادی توصیف و اظهار کرد: باید با بهره‌گیری از مالیات و خودداری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده، به گونه‌ای که حتی قطره‌ای نفت، خام فروشی نشود، زمینه را برای استفاده نسل‌های آینده از این نعمت فراهم کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری تاکید کرد: با فرهنگ‌سازی و اخذ عادلانه مالیات، زمینه رضایتمندی مردم فراهم شود؛ چرا که نظام ما برخلاف دیگر کشورها در صدد تعامل واقعی با مردم است و لذاست که نوع کار ما نیز با دیگر کشورها متفاوت است.

تأمین بخش قابل ملاحظه‌ای از هزینه‌های جاری کشور از محل مالیات

هم‌چنین حجت الاسلام حسین ملکا رئیس دفتر مقام معظم رهبری در استان قم ضمن تشکر از اقدامات سازمان امور مالیاتی در راستای تأمین بخش قابل ملاحظه‌ای از هزینه های جاری کشور، خواستار پرداخت مالیات به عنوان یک وظیفه شرعی شد.

کاهش ۷ درصدی مالیات واحدهای تولیدی

سیدمحمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی نیز در این دیدار به ارائه گزارش دستاوردهای نظام مالیاتی کشور پرداخت و گزارشی در خصوص سهم مالیات در بودجه عمومی دولت پرداخت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: نظام مالیاتی در راستای حمایت از تولید در یک اقدام بی سابقه نرخ مالیات بر درآمد واحدهای تولیدی را طی دو سال گذشته به ترتیب ۵ و ۷ درصد کاهش داده و برای سال ۱۴۰۳ نیز کاهش ۵ درصدی را پیشنهاد داده لذا هدف سازمان کاهش فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی می باشد.

ایجاد امنیت، پاکسازی و سالم‌سازی شهرها و آبادانی کشور با پرداخت مالیات

هم‌چنین آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزایش میزان مشارکت مردم در پرداخت مالیات را منوط به تبیین محل مصارف و هزینه کرد آن دانست و گفت: ایجاد امنیت، پاکسازی و سالم‌سازی شهرها و آبادانی کشور با پرداخت مالیات ممکن می شود.

همه باید در پرداخت مالیات مشارکت کنند

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) نیز در دیدار رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: همه باید در پردخت مالیات مشارکت کنند

وی افزود: عمده مشکلات اقتصادی کشور ناشی از وابستگی کشور به اقتصاد نفتی بود که در میان مدت با حرکت به سمت افزایش منابع مالیاتی برطرف می شود.

کاهش ۵ درصدی مالیات تولید/ مالیات باید عادلانه اخذ شود

حرکت نظام مالیات‌ستانی به سمت هوشمندسازی

رییس کل سازمان مالیاتی کشور طی سفر به قم در دیدار با استاندار قم گفت: با اراده دولت سیزدهم با سرعت به سمت مالیات‌ ستانی هوشمند و مبتنی بر داده‌ که عادلانه‌تر شدن نظام مالیاتی را درپی دارد، حرکت می‌کنیم.

وی با تاکید بر این که موفقیت کامل این راهبرد نیازمند همراهی اقشار مختلف مردم، نخبگان و همه متولیان است، ادامه داد: در همین رابطه یکی از وظایف مهم ما این است که ابعاد مختلف تحول در نظام مالیات ستانی و حرکت ایجاد شده در این بخش را برای گروه‌های مرجع و کسانی که می‌توانند این موضوع را برای مردم تبیین کنند، ارائه کنیم.

دولت سیزدهم تسلط خوبی روی امور مالیاتی دارد

سیدمحمد آقامیری استاندار قم نیز در این دیدار با بیان اینکه در دولت سیزدهم تسلط خوبی روی امور مالیاتی حاکم شده است گفت: گام‌ها دولت در پیشبرد امور مالیاتی مثبت بوده است.

آقامیری، سازمان امور مالیاتی را یک سازمان درآمدی برای دولت و کشور عنوان کرد و گفت: مقابله حداکثری با فرار مالیاتی از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم است که منافع حاصل از آن به تمام افراد جامعه خواهد رسید.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: