کد خبر: ۲۱۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - 25 January 2024
ورود سرمایه به بازار سهام یک فرصت است و مجلس و دولت باید شرایطی فراهم کنند تا این سرمایه‌ها از بازار سهام خارج نشود.

ورود سرمایه به بازار سهام یک فرصت است و مجلس و دولت باید شرایطی فراهم کنند تا این سرمایه‌ها از بازار سهام خارج نشود.

رشد اقتصادی در دهه ۹۰ کمتر از یک درصد بود، اما در فصل بهار امسال رشد اقتصادی به ۶.۲ درصد افزایش یافته است، رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص (سرمایه‌گذاری) که در دهه ۹۰ منفی ۶.۹ درصد بود، در بهار ۱۴۰۲ به مثبت ۲ درصد رسیده است. همچنین نرخ رشد نقدینگی و رشد پایه پولی در سال جاری روند کاهشی را در پیش گرفته است که به گفته کارشناسان نویدبخش بهبود متغیرهای اقتصادی نیز خواهد بود.

در همین باره سید هادی ابطحی، مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا اظهار کرد: آمار‌های خوب اقتصادی موجب شده تا پول‌ها به سمت بازار‌های که از گذشته جا مانده بودند حرکت کند و مهم‌ترین بازار جا مانده بازار سرمایه است.

ابطحی تصریح کرد: بهبود آمار‌های اقتصادی در کنار ارسال لایحه مالیاتی به مجلس که در این لایحه به سود سپرده بانکی و به سود صندوق‌های سرمایه گذاری مطالبه مالیاتی شده است، موجب خواهد شد تا سرمایه‌ها به بازار سرمایه سرازیر شود.

این کارشناس بازار سرمایه ابراز داشت: یکی از مزیت‌های کوچ سرمایه‌ها به بازار سرمایه این است که رشد اقتصادی تسریع خواهد شد، چراکه پول‌ها وارد بورس شده و افزایش سرمایه شرکت‌ها شکل می‌گیرد و تامین مالی ارزان قیمت برای بنگاه‌ها فراهم می‌شود.

ابطحی در پایان تاکیدکرد: ورود سرمایه‌ها به بازار سهام یک فرصت است و مجلس و دولت و اقتصاددان‌ها باید راهکار‌هایی بیاندیشند تا شرایطی فراهم شود که این سرمایه‌ها از بازار سهام خارج نشود و همچنین نقدینگی در دیگر بازار‌ها به چرخش در نیاید.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: