کد خبر: ۲۱۳۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - 12 November 2023
«مهرورز» بیان کرد: روزانه ۱۱ طرح شامل ۵۰ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس در کشور ساخته می‌شود و به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

نخستین همایش دهقانان و کشاورزان خیّر مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان مرکزی با حضور مدیرکل ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و جمعی از مدیران و خیرین استان در شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در این مراسم «محمدامین مهرورز» مدیرکل ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز، گفت: در دولت سیزدهم، بیش از ۵هزار طرح آموزشی آغاز شده و در حال ساخت است.

وی افزود: اعتباری بالغ بر ۳۸هزار میلیارد ریال منابع مالی به این طرح‌ها تخصیص یافته که ۵۰درصد این منابع مالی توسط خیرین تأمین شده‌ است.

«مهرورز» بیان کرد: روزانه ۱۱ طرح شامل ۵۰ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس در کشور ساخته می‌شود و به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

مدیرکل دفتر ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: فعالیت این سازمان تجلی مردمی‌سازی است و ۵۰ درصد منابع مالی این سازمان برای ساخت فضای آموزشی توسط خیرین تأمین می‌شود.

در ادامه این همایش دکتر «روح‌الله قاسمیان» مشاور مدیرعامل و رئیس اداره اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به فعالیت‌های گسترده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، گفت: آموزش به‌ عنوان یکی از محورهای اساسی توسعه کشور، همواره مورد توجه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است و سال‌های گذشته با حمایت این بانک، تعدادی مدرسه در مناطق محروم بازسازی و ساخته شده است.

وی افزود: حمایت مالی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نوسازی و بازسازی و تجهیز مدارس مناطق محروم و ۲برابر کردن منابع خیرین و کشاورزان مدرسه‌ساز، اقدامی نیک در نیک است و از اینکه منابع قرض‌الحسنه صرف آموزش ومدرسه‌سازی شود، اقدامی تحسین برانگیز است.

«قاسمیان» ادامه داد: این بانک در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی برای توسعه عدالت تحصیلی و کمک به برخورداری دانش‌آموزان مستعد از فضای آموزشی مناسب، نسبت به ساخت یا تجهیز مدارس مختلفی در سطح کشور از جمله ساخت مدرسه ۴کلاسه در روستای مهنانیکش سیستان و بلوچستان، ساخت ۳ مدرسه ۲ کلاسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و بازسازی یک مدرسه ۸ کلاسه در ثلاث باباجانی کرمانشاه اقدام کرده است.
مشاور مدیرعامل و رئیس اداره اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، ابراز امیدواری کرد: با استفاده از طرح‌های متنوع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و هم‌افزایی خیرین، چتر حمایت این بانک در امر مسئولیت‌های اجتماعی گسترده‌تر شود.

«علی‌اکبر اسدی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: برگزاری همایش خیرین کشاورز نشان داد، اقشار مختلف مردم در حوزه خیررسانی و مدرسه‌سازی فعال هستند و لازم است خیرین در سایر حوزه‌ها نیز از محرومان و نیازمندان حمایت کنند.

در پایان مراسم به منظور قدردانی از حمایت و همکاری برای برگزاری این همایش، به رسم یادبود تندیسی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اهدا شد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: