کد خبر: ۲۱۳۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - 30 October 2023
تسهیلات بهسازی،نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده وناکارآمد شهری به ازای ساخت هرواحد مسکونی تا ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

تسهیلات بهسازی،نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده وناکارآمد شهری به ازای ساخت هرواحد مسکونی تا ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.


به گزارش  پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با هدف کمک به تولید مسکن و افزایش عرضه،حفظ ویژگی با ارزش بافت های فرسوده وناکارآمدی شهری و همچنین خلق فضاهای جدید متناسب با نیاز روز محدوده‌ها و محلات هدف، سقف تسهیلات بافت فرسوده شهری افزایش یافت.

این تسهیلات در محدوده ها و محلات مشمول طرح و برنامه های بازآفرینی شهری به اشخاص حقیقی و حقوقی برای احداث واحدهای مسکونی با درنظرداشتن هزینه باقیمانده پروژه به ازای ساخت هر واحد۵۵۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

تسهیلات از سه منبع تودیعی دولت،منابع بدون سپرده بانک و منابع داخلی بانک(اوراق ممتاز)قابل پرداخت است.

تسهیلات بافت فرسوده از محل منبع تودیعی دولت ۱۸۵ میلیون تومان و بانرخ سود صفردرصد،منابع بدون سپرده بانک ۱۸۵ میلیون تومان و با نرخ سود۲۳ درصد و از محل اوراق ممتاز۱۸۰ میلیون تومان و با نرخ ۲۱٫۵ درصد اعطا می شود که در مجموع سقف تسهیلات اعطایی برای ساخت یک واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده و ناکارآمد شهری۵۵۰ میلیون تومان تعیین می شود.

تسهیلات متناسب با پیشرفت پروژه و حداکثر در ۴ مرحله پرداخت می شود و ملاک تعیین میزان پیشرفت فیزیکی پروژه صرفا گزارش ارزیابی توسط بانک و براساس ضوابط و مقررات جاری است.

مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی تسهیلات طرح قرارداد عاملیت (اعتبار۱۴۰۱) حداکثر به مدت ۷ سال(۲ سال دوران ساخت و ۵ دوران تقسیط)تعیین شده است.

درخصوص قراردادهای منعقد از محل اعتبار سال های گذشته ملاک عمل برای واریز مراحل سهم الشرکه،ضوابط اعلامی در مقطع انعقاد قرارداد خواهد بود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: