کد خبر: ۲۱۳۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - 30 September 2023
در قالب طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی قرار شده عربستان روند غنی‌سازی اورانیوم خود را آغاز کند و آژانس هم نظارت خود را بیشتر کند.

 بانکداری ایرانی-در قالب طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی قرار شده عربستان روند غنی‌سازی اورانیوم خود را آغاز کند و آژانس هم نظارت خود را بیشتر کند.

‌به گزارش مهر به نقل از رویترز، عربستان با آمریکا توافق کرده تا در قالب طرح عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روند غنی‌سازی اورانیوم را آغاز کند. از طرفی مقرر شده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای این کشور را افزایش دهد.

عربستان می‌گوید: با هدف برطرف کردن مخالفت‌ها با فعالیت‌های هسته‌ای بحث برانگیز خود موضوع نظارت بیشتر بر فعالیت‌های هسته‌ای‌اش از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تأیید کرده است.

وزیر انرژی عربستان طی بیانیه‌ای پس از دیدار با رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین‌الملل انرژی اتمی گفت که دولت این کشور به‌طور کامل به سیاست‌های هسته‌ای ملی خود پایبند است و بیشترین سطح از شفافیت و اعتماد را در این زمینه تضمین خواهد کرد.

این کشور مدتی است که مذاکره با آمریکا برای آغاز روند غنی‌سازی اورانیوم در قالب عادی‌سازی روابط را رژیم صهیونیستی را آغاز کرده و عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور گفته که عربستان در حال توسعه تأسیسات مورد نیاز برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای با همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

در قالب این طرح قرار است عربستان کلنگ احداث نخستین نیروگاه هسته‌ای خود را به زمین بزند.

برچسب ها: انرزی اتمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: