کد خبر: ۲۱۲۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - 09 August 2023
رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ایجاد سامانه هویت دیجیتال خبر داد.


بانکداری ایرانی - رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ایجاد سامانه هویت دیجیتال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با یکی از بانک‌های کشور گفت: سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاه هویت بخش به آحاد جامعه در زمان‌های گوناگون خدماتی را ارائه داده و این سازمان در انتخابات یکی از دستگاه‌های اصلی است.

وی ادامه داد: پیوند سازمان ثبت احوال و بانک‌ها منجر به ارائه خدمات بهتر و بهینه می‌شود.

کارگر گفت: در بستر تفاهم نامه قرار بر گسترش خدمات و ارتقای آنها است و سازمان ثبت احوال به دنبال ارتقای زیر ساخت‌های خود است و به دنبال این هستیم تا به کمک دستگاه‌های مختلف خدمات ارزشمندتر و بهتری را به مردم ارائه دهیم.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه پیاده‌سازی قابلیت‌های هوشمند کارت ملی از جمله برنامه‌های سازمان ثبت احوال است گفت: شروع این‌کار با بانک ملی است تا علاوه بر پیاده سازی قابلیت‌های کارت ملی هزینه‌های بانک ملی را نیز کاهش دهیم تا مردم با استفاده از کارت ملی خدمات بانکی خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: تجمیع همه خدمات مالی و خدماتی در برنامه هفتم توسعه به تصویب رسیده است همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های موجود در بانک برای تولید مدارک هویتی نیز از جمله سایر بندهای تفاهم نامه است.

کارگر اظهار کرد: به دنبال ایجاد سامانه هویت دیجیتال هستیم که این کار به کمک یکی از بانک‌ها انجام خواهد شد و امیدواریم به سمتی برویم که همه خدمات الکترونیکی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: