کد خبر: ۲۱۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 13 May 2023
یک فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه قیمت سکه طی ۴ روز گذشته حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است، گفت: هیجانات کاذب از بازار خارج شده و هم اکنون خریدار و فروشنده واقعی در بازار هستند.

یک فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه قیمت سکه طی ۴ روز گذشته حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است، گفت: هیجانات کاذب از بازار خارج شده و هم اکنون خریدار و فروشنده واقعی در بازار هستند.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار داشت: طی 2 هفته اخیر و با توجه به تحولات اقتصاد آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی نزولی شده و در مقابل ارزش فلزات گران بها از جمله طلا، نقره و پلاتین افزایش یافته است.

وی افزود: در بازار داخلی ولی بر خلاف بازار جهانی، قیمت ها در روزهای اخیر نزولی شده است؛ طی 4 روز گذشته قیمت سکه حدود 2 میلیون تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه با کاهش داد و ستدها در روزهای اخیر عرضه و تقاضا نیز در بازار به تعادل رسیده است، تصریح کرد: حباب سکه از 7میلیون و 500 هزار تومان هفته قبل کاهش یافته و به 6 میلیون تومان در روز جاری رسیده است.

کشتی آرای ابلاغ دستورالعمل ثبت معاملات سکه، طلای آبشده و مصنوعات در سامانه تجارت را موجب خروج سوداگری از بازار طلا و سکه دانست و افزود: هیجانات کاذب از بازار خارج شده و هم اکنون ثبات خوبی در بازار حاکم است چراکه خریدار و فروشنده واقعی در بازار حضور دارند.

وی ضمن پیش‌بینی ادامه روند نزولی قیمت طلا و سکه در روزهای آتی گفت: سکه قدیم نسبت به هفته قبل حدود یک میلیون تومان کاهش یافته و به قیمت 28 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است، سکه طرح جدید نیز با کاهش یک میلیون و 900 هزار تومانی به 31 میلیون و 200 هزار تومان کاهش یافته است.

به گفته او، قیمت نیم سکه نیز نسبت به روزهای نخست هفته قبل یک میلیون و 50 هزار تومان کاهش یافته و به 18 میلیون و 350 هزار تومان رسیده است؛ ربع سکه نیز با 900 هزار تومان کاهش به 11 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. سکه گرمی نیز 6 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می شود. ضمن اینکه قیمت طلای 18 عیار با کاهش 65 هزار تومانی به 2 میلیون و 580 هزار تومان رسیده است.

نگار کریمی
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: