کد خبر: ۲۱۰۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 02 May 2023
با حضور معاون وزیر اقتصاد و رییس مرکز اطلاعات مالی در بانک صنعت و معدن مطرح شد؛
وی افزود: برای ایجاد اقتصادی سالم و پویا توجه به جریان های مالی و رصد مبادلات در داخل کشور و مبادلات در سطح بین المللی مطرح می باشد و باید از تمامی ظرفیت های قانونی در این حوزه بهره ببریم و برای بهبود این امر نقاط آسیب زا و حساس را شناسایی نموده و درصدد رفع آنها برآییم.

جلسه مبارزه و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم با حضور دکتر هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مرکز اطلاعات مالی و دبیر شورای عالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و دکتر علی خورسندیان مدیرعامل و جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک صنعت و معدن برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن، در این جلسه که صبح امروز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه برگزار شد، دکتر خورسندیان اظهار داشت: این بانک با اقداماتی که در حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم داشته به یکی از بانک‌های پیشرو در این حوزه تبدیل شده اما همچنان باید کنترل های لازم در سیاست ها، برنامه ها و عملیات خود را در این زمینه ارتقا دهیم.

وی افزود: برای ایجاد اقتصادی سالم و پویا توجه به جریان های مالی و رصد مبادلات در داخل کشور و مبادلات در سطح بین المللی مطرح می باشد و باید از تمامی ظرفیت های قانونی در این حوزه بهره ببریم و برای بهبود این امر نقاط آسیب زا و حساس را شناسایی نموده و درصدد رفع آنها برآییم.

دکتر خورسندیان از تلاش همدلانه و متعهدانه و عزم راسخی که برای پیگیری امور مربوط به مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در بانک صنعت و معدن وجود دارد، سخن گفت و ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه بیان داشت: این بانـک همـواره می کوشد تـا بـا ایجـاد و حفـظ روابط سالم، ارزش آفریـن و تـوأم بــا اعتماد با ذینفعــان کلیــدی، تمامی فعالیت های خود را در چارچوب قوانین و مقررات و دستورالعمل های مترتب بر شبکه بانکی به خصوص قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به پیش ببرد.

در این جلسه دکتر خانی با تاکید بر اهمیت توجه به حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم عنوان داشت: بانک ها به عنوان یکی از مهمترین ارکان مالی کشور در خط مقدم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند و در این زمینه اهتمام ما بر این است با مشارکت همه ارکان و برنامه ریزی جامع، فعالیت های مشکوک و مبادلات غیرقانونی در نظام اقتصادی کشور را به حداقل ممکن برسانیم چراکه هر فساد مالی یک جریان مالی دارد که با شناسایی به موقع آن می توان از گسترش آن و وقوع جرایم و تخلفات بیشتر جلوگیری کرد و شبکه ها و خواستگاه های فساد را شناسایی نموده و از بین برد.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع آموزش، اطلاع رسانی و هوشمندسازی تلاش و تشریک مساعی بیشتری لازم است تا تکالیف دستگاه های ذیربط به خوبی مشخص و تشریح شود و برای مبارزه با پولشویی، سازماندهی و انسجام، وحدت رویه و کار سیستماتیک و تیمی ضرورت دارد.

وی در پایان تصریح کرد: اجرای استانداردهای مبارزه با پولشویی یک ابزار کلیدی است و باید دستورالعمل ها و و بخشنامه های موجود در این زمینه از حیث کیفی و کمی ارتقاء یابد و امیدواریم با همکاری شبکه بانکی که یکی از مهمترین ارکان جلوگیری از وقوع پولشویی است و دقت نظر و نظارت صحیح تمامی دست اندرکاران و نهادهای ذیربط بتوانیم اقتصاد و شبکه بانکی و مالی کشور را از هرگونه گزند و سوءاستفاده مصون بداریم.
گفتنی است در این جلسه لیلا ‌میلانلو مدیر مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم این بانک گزارشی از اقدامات، فعالیت ها و برنامه های آتی این مدیریت ارائه کرد و پس از آن، حاضرین نیز به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: