کد خبر: ۲۰۹۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 28 April 2023
" تامین و تضمین منابع مالی برای بخش های اقتصادی کشور"، " مدیریت و ارزیابی ریسک " و "سرمایه گذاری " سه ویژگی اصلی صنعت بیمه است که کمتر به آنها پرداخته شده است.

" تامین و تضمین منابع مالی برای بخش های اقتصادی کشور"، " مدیریت و ارزیابی ریسک " و "سرمایه گذاری " سه ویژگی اصلی صنعت بیمه است که کمتر به آنها پرداخته شده است. 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، مجید بهزادپور در دیدار با رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان این مطلب گفت : صنعت بیمه کشور به عنوان اهرم تامین مالی نقش بسزایی را در مدیریت اقتصاد کشور در کنار بانک و بورس ایفا می کند.

رئیس کل بیمه مرکزی از مدیریت و ارزیابی ریسک به عنوان یکی دیگر از ویژگی های بیمه یاد کرد و افزود؛ این موضوع که به آن توجه کمتری شده است می تواند منشا تحولات گسترده ای در بخش تولید باشد.

وی با اشاره به مفهوم سرمایه گذاری در صنعت بیمه گفت نگاه حاکم براین موضوع بیشتر ناظر برتامین هزینه برای جبران خسارت هاست ولیکن با توجه به رویکرد  دولت ، جهت گیری های سرمایه گذاری در صنعت نیز می تو اند به سمت پروژه های بزرگ مانند مشارکت در ساخت کریدور شمال _ جنوب و تامین مسکن حرکت کند تا بتواند سهمی در حل برخی از مشکلات داشته باشد.

بهزادپور از پرداختن صنعت بیمه به سرمایه گذاری در بخش حمل‌ونقل به عنوان یک فرصت نام برد و افزود: با گام گذاشتن در این مسیر ، حرکت جدی برای افزایش ضریب نفوذ در کشور شروع می شود.

رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنانش به تاثیر بیمه های زندگی و حمل و نقل در امنیت سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت : صنعت بیمه کشور نسبت به حوزه های بانک و بیمه از آزادی‌های بیشتری برخوردار است به همین جهت این صنعت آماده است که در این زمینه ها  به مردم کمک کند.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به  وضعیت صندوقهای بازنشستگی و صرف منابع دولتی برای تامین مطالبات بازنشستگان ، یکی از راه حلهای غلبه براین مشکل را تقویت بیمه های بازرگانی دانست .

مهندس بهزاد پور درادامه به برخی از دستاوردهای بيمه مانند اجرای پروژه های مبتنی بر فناوری ،  تقویت ارتباطات بین المللی و  برگزاری دوره های آموزشی و  راه اندازی محصول تکافل پرداخت و گفت :  برقراری ارتباطات بین الملل  نیازمند بروز شدن اطلاعات است چرا که برای  پوشش مطلوب ریسک های بزرگ حتما باید از پتانسیل شرکت‌های بین المللی بیمه در قالب بیمه های اتکایی استفاده کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد :جایگاه صنعت بیمه باید در فضای اقتصادی کشور تثبیت و تقویت شود ودراین زمینه به همراهی ارکان کشور مانند دیوان محاسبات با توجه به هم جنس بودن برخی از فعالیت ها نیازداریم.

دراین دیدار ، دکتر سید احمدرضا  دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور از اثرگذاری بیمه بر اقتصاد کشور به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: صنعت بیمه می‌تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند لذا باید از ظرفیت های موجود در این حوزه به خوبی بهره برد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: