کد خبر: ۲۰۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۹ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - 28 February 2023
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آغاز رسمی ثبت نام "وام تحصیلی" و "وام شهریه" از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت: ثبت نام مابقی وام‌ها احتمالا بعد از تعطیلات نوروز صورت می‌گیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آغاز رسمی ثبت نام "وام تحصیلی" و "وام شهریه" از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت: ثبت نام مابقی وام‌ها احتمالا بعد از تعطیلات نوروز صورت می‌گیرد.

دکتر مسعود گنجی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب و با اعلام اینکه طراحی سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان به اتمام رسیده و در مرحله آزمایشی ارائه خدمات دانشجویی هستیم، اظهار کرد: زمان ثبت‌ درخواست وام دانشجویی با تاخیر همراه است.

وی خاطرنشان کرد: در حال انتقال به سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هستیم و سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان باید یک هفته به صورت آزمایشی فعالیت کند تا اگر ایراداتی دارد بتوانیم آن‌ها را برطرف کنیم که البته تا به امروز فعالیت آزمایشی سامانه بدون مشکل بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یادآور شد: حدود دو هفته ای است که بازپرداخت وام های ما از طریق سامانه جدید آغاز شده است و تمامی ایرادات این حوزه نیز رفع شده و فعلا با مشکلی مواجه نیستیم. بر این اساس دانشجویان می‌توانند دفترچه‌ها و تسویه حساب های خود را دریافت کنند.

گنجی افزود: ما آموزش‌های لازم را برای نحوه کار با سامانه فوق به دانشگاه‌های دولتی ارائه داده‌ایم و این آموزش‌ها تا پایان هفته به مراکز آموزش عالی غیردولتی نیز داده خواهد شد.

وی با اشاره به فرصت دو ماهه ثبت‌نام برای دریافت وام های دانشجویی اظهار کرد: از زمان آغاز رسمی ثبت نام‌ها دانشجویان دو ماه فرصت ثبت نام دارند؛ ما نیز سعی می کنیم هیچ متقاضی دریافت وام از قلم نیفتد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: ثبت نام وام های دانشجویی با دو نوع "وام شهریه" و " وام تحصیلی" که حجم بیشتری از تقاضاها را به خود اختصاص داده‌اند، آغاز می‌شود و ثبت نام مابقی وام ها نیز امکان دارد بعد از عید صورت بگیرد اما زمان دقیق آن بستگی به میزان تقاضا برای وام های مرحله اول دارد.

انتهای پی

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: