کد خبر: ۲۰۸۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - 13 February 2023
با تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، برای نخستین بار دوره کاردانی فنی مکانیک - تعمیر و نگهداری گیربکس، در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود.

 بانکداری ایرانی- با تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، برای نخستین بار دوره کاردانی فنی مکانیک - تعمیر و نگهداری گیربکس، در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: گیربکس به عنوان یکی از اجزای کاربردی و ضروری مهم در صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت، فولاد و صنایع دیگر است.

وی افزود: باتوجه به روند سریع و رو به رشد صنعت و به دنبال آن پیشرفت تکنولوژی های مدرن در ساخت گیربکس، تعمیر و نگهداری انواع گیربکس ضروری به نظر می رسد.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: این رشته با مشارکت تیمی از متخصصان و صاحب نظران شرکت نیرو محرکه قزوین، با هدایت مستقیم دانشگاه جامع علمی کاربردی و با هدف تربیت تکنسین در سطح نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری گیربکس خودرویی، صنعتی و نیازهای جانبی آن، در ذیل گروه صنعت در سال جاری تدوین، تصویب و مقرر شد تا در مراکزی که شرایط، تجهیزات و امکانات مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شود.

دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: دانش آموختگان این رشته با داشتن مهارت‌ها و توانمندی‌هایی چون تشخیص عیوب و تعمیر گیربکس های دستی خودرو، گیربکس اتوماتیک، گیربکس های صنعتی و تجاری و اجرای برنامه نگهداری گیربکس متناسب با دستورالعمل های موجود، می توانند مشاغلی همچون تکنسین تعمیر گیربکس خودرویی و صنعتی، تکنسین خطوط تولید و مونتاژ گیربکس و تکنسین فنی نمایندگی های فروش خودرو و خدمات پس از فروش را احراز کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: