کد خبر: ۲۰۷۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۸ دی ۱۴۰۱ - 29 December 2022
او امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی ریاست جمهوری را از آثار تمرکز صنعت بیمه بر موضوع حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و افزود: ایده‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی و تبدیل به محصول داشته باشند از سوی نهادناظر صنعت بیمه پیگیری و تقویت خواهند شد.

بیمه مرکزی : بیش از ۹۰درصد پرتفوی صنعت بیمه در کشورهای توسعه‌یافته به ثبت رسیده و در همین راستا افزایش ضریب نفوذ بیمه از شاخص‌های مهم توسعه اقتصادی در جهان به شمار می‌رود. مجید بهزادپور با اشاره به تاریخچه بیمه‌گری و همچنین تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در دولت سیزدهم اظهار کرد: شناخت مردم از ظرفیت‌های بیمه و جلب اعتماد عمومی از اصلی‌ترین چالش‌های مدیریت بیمه مرکزی است و فرهنگ‌سازی بیمه‌ای نیز زیرساخت همگانی‌سازی آن خواهد بود.


رئیس کل بیمه مرکزی از تلاش نهادناظر برای تسهیل فرآیندهای بیمه گری به‌ویژه در حوزه پرداخت خسارت خبر داد و افزود: اگر مردم با برکات و قابلیت‌های صنعت بیمه آشنایی کافی داشته باشند توسعه صنعت بیمه با شتاب بیشتری اتفاق می‌افتد. بهزادپور با برشمردن ویژگی‌های متنوع بیمه‌های زندگی از رسانه‌های گروهی خواست تا با تمرکز بیشتر بر اطلاع‌رسانی در خصوص این رشته مهم در رشد و شکوفایی صنعت بیمه نقش‌آفرینی کنند. او با بیان تفاوت‌های بیمه‌های تامین اجتماعی و بیمه‌های بازرگانی از سند ملی صنعت بیمه ذیل سند تحول اقتصادی دولت سیزدهم نام برد و خاطرنشان کرد: حرکت به سمت هوشمندسازی و تحول دیجیتالی یکی از کلیدی‌ترین ابزارهای صنعت بیمه برای دستیابی به اهداف سند تحول به شمار می‌رود.

رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر این نکته که تسهیل گری عملیات بیمه‌ای بدون بهره‌مندی از ابزارهای دیجیتالی امکان‌پذیر نیست به تشریح عملکرد سامانه «کروکی آنلاین» پرداخت و نسبت به کاهش تقلبات بیمه‌ای در آینده نزدیک ابراز خوش‌بینی کرد.

او افزود: کوتاه شدن عملیات مسیر بیمه‌گری از مرحله صدور بیمه‌نامه تا پرداخت خسارت نوعی گره‌گشایی از مشکلات بیمه است و نهادناظر صنعت بیمه با جدیت هر چه تمام‌تر این مسیر خدمت را دنبال می‌کند.

رئیس کل بیمه مرکزی، پروژه هاب درمان، سامانه هوشمند نظارت و نظایر آن را در راستای برنامه هوشمندسازی ارزیابی و تصریح کرد: در حال حاضر سامانه سنهاب نهاد ناظر صنعت بیمه، فرآیندهای بیمه گری را کنترل می‌کند؛ اما هوشمندسازی صنعت بیمه به مفهوم کامل آن در رأس برنامه‌های ما قرار دارد.

مجید بهزادپور با تاکید ویژه بر مقررات‌زدایی و کاهش تصدی‌گری دولت اعلام کرد: هرگونه اصلاح آیین‌نامه در راستای تسهیل عملکرد صنعت بیمه و کاهش میزان تصدی‌گری دولت و ایجاد فضای مناسب‌تر برای بخش خصوصی صورت می‌گیرد. او در بخش دیگری از سخنان خود از رسانه‌ها به‌عنوان پرچمداران فرهنگ‌سازی در حوزه صنعت بیمه یاد کرد و افزود: محصول نهایی صنعت بیمه، اعتماد است و رسانه‌ها باید با خادمان مردم در این عرصه همراهی کنند.

سکاندار صنعت بیمه در ادامه سخنان خود با ارائه گزارش جامع از عملکرد بیمه مرکزی و صنعت بیمه درخصوص برپایی مراسم اربعین سال جاری، آمار و حجم خدمات‌رسانی در این آیین بین‌المللی را چشمگیر توصیف و اظهار کرد: کاهش نرخ حق بیمه و افزایش تعهدات در قبال بیمه‌گذاران یک دستاورد بزرگ است که می‌تواند علاوه بر الگوسازی، دغدغه‌های دولت و نهادهای دیگر حاکمیتی را به نحو محسوسی کاهش دهد.

رئیس شورای عالی، مطالبه‌گری دولت و مردم را در بخش درمان و هم‌افزایی صنعت بیمه و دستگاه‌های مرتبط نظیر وزارت بهداشت و سازمان سلامت، زمینه‌سازتوسعه بیمه‌های تکمیلی دانست و تصریح کرد: سقف و نوع تعهدات بیمه‌های پایه کاملا مشخص است؛ اما در بیمه‌های تکمیلی هنوز پیچیدگی‌های وجود دارد که با بهره‌گیری از ابزارهایی نظیر هاب درمان به زودی برطرف خواهد شد‌. او تکمیل فرآیند حذف نسخه‌های فیزیکی و رفع معضلات بخش‌های کلینیکی و پاراکلینیکی و نقش‌آفرینی بهتر صنعت بیمه در این عرصه را به‌عنوان یکی دیگر از راهکارهای اعتمادسازی عمومی یاد کرد.

بهزادپور با اشاره به مشکلات و آسیب‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه، این موضوع را خلاف ماهیت و فلسفه صنعت بیمه ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه تهدیدهای بیمه‌ای با درایت همکاران بیمه‌گر و خادمان مردم در این صنعت به فرصتی برای تجربه اندوزی و آموزش مبدل شد و هم اکنون با رایزنی‌های جدی موضوع آموزش‌های بین‌المللی را نیز آغاز کرده‌ایم. او در همین راستا از پوشش کامل ناوگان زمینی، هوایی و دریایی به‌عنوان یکی دیگر از دستاوردهای بیمه‌ای در حوزه‌های ملی و بین‌المللی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه هیچ ریسکی در کشور وجود ندارد که صنعت بیمه پوشش مناسبی را برای آن طراحی و عرضه نکرده است. رئیس کل بیمه مرکزی از طرح «سه‌شنبه‌های نوآوری» در نهادناظر صنعت بیمه رونمایی کرد و گفت: صنعت بیمه از طرح‌هایی که به تسهیل عملیات بیمه‌گری و افزایش ضریب رضایتمندی منتهی شود با جدیت حمایت خواهد کرد.


او امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی ریاست جمهوری را از آثار تمرکز صنعت بیمه بر موضوع حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و افزود: ایده‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی و تبدیل به محصول داشته باشند از سوی نهادناظر صنعت بیمه پیگیری و تقویت خواهند شد.

رئیس کل بیمه مرکزی در این برنامه تلویزیونی در خصوص آمادگی صندوق حوادث طبیعی ساختمان برای خدمت‌رسانی گسترده، راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند ثبت تقلبات بیمه‌ای و همچنین تعامل با دستگاه قضا برای رفع مشکلات بیمه‌گران و بیمه‌گذاران نیز توضیحات مبسوطی ارائه داد. برنامه «صف اول» با محوریت نقد و بررسی عملکرد مسوولان کشور از شبکه یک و شبکه خبر به‌صورت زنده پخش می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: