کد خبر: ۲۰۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - 29 October 2022
رئیس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران گفت: این شعبه طی شش ماهه اول سال جاری نزدیک به دو هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به مشتریان حوزه صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی پرداخت کرده است.

رئیس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران گفت: این شعبه طی شش ماهه اول سال جاری نزدیک به دو هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به مشتریان حوزه صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، حمید فاضل نیا اظهار داشت: این بانک در نیم سال اول سال جاری با تمرکز بر طرح های سرمایه گذاری، موفق به ساماندهی وضعیت چندین طرح صنعتی از جمله خطوط فولاد سازی و آب شیرین کن صنعتی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش و طرح تولید آنژیوکت شرکت پرژیان شده است.

وی با ذکر این مهم که وصول مطالبات بانک در دستور کار این شعبه قرار دارد، گفت: از آغاز سال تا پایان شهریورماه، بالغ بر یک میلیون و 150 هزار دلار ارز در این شعبه خریداری و یک میلیون و 147 هزار دلار به مشتریان فروخته شده است.

به گفته فاضل نیا، شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران، بالغ بر دو میلیون و 69 هزار دلار بروات ارزی وارداتی و سیزده میلیون و 917 هزار دلار نیز حوالجات صادره و وارده به مشتریان عرضه کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، در شهریور ماه 1401 با حضور مدیرعامل بانک، آقای دکتر حسینی این شعبه بعنوان شعبه اختصاصی دانش بنیان معرفی شده است.

فاضلی عملکرد شعبه بلوار کشاورز را در شش ماهه نخست سال جاری در حوزه ارائه تسهیلات به دانش بنیان ها قابل توجه دانست و افزود: از مجموع 560 میلیارد ریال درخواست واصله در حوزه دانش بنیان، 390 میلیارد ریال مصوب و از این میزان مبلغ 200 میلیارد ریال به مشتریان پرداخت شده است. همچنین مانده تسهیلات پرداختی شعبه در این مقطع زمانی 1615 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه عمده شرکت های دانش بنیان مشتری بانک در عرصه سلامت، خدمات فنی و مهندسی و صنعت فعالیت می کنند، افزود: در راستای انعقاد و تفاهم نامه فی مابین بانک و وزارت نفت جهت اعطای تسهیلات تلفیقی از محل منابع جزء 1 بند الف قانون بودجه سال 1400، درخواست های سرمایه در گردش و طرح واصله در دستور کار شعبه قرار دارد و مراحل عملیاتی را طی می کند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: