کد خبر: ۲۰۶۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - 13 October 2022
با اعلام این مطلب و با اشاره به اراده نهاد ناظر صنعت بیمه برای راه‌اندازی و تکمیل «هاب درمان» افزود: سرعت‌بخشی در توسعه پوشش بیمه سلامت در کشور یک ماموریت ویژه است و هرگونه توقف در این حوزه به پیکر جامعه لطمه خواهد زد.

بیمه مرکزی : در شرایط حاضر اتصال سامانه‌های اطلاعاتی تمامی نهادهای مرتبط در امر بیمه‌گری یک ضرورت آشکار است که باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

مجید بهزادپور که در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان سلامت کشور سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب و با اشاره به اراده نهاد ناظر صنعت بیمه برای راه‌اندازی و تکمیل «هاب درمان» افزود: سرعت‌بخشی در توسعه پوشش بیمه سلامت در کشور یک ماموریت ویژه است و هرگونه توقف در این حوزه به پیکر جامعه لطمه خواهد زد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با تشریح ظرفیت‌های گسترده صنعت بیمه برای پوشش همگانی بیمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درمانی در کشور از برخی دستاوردها در این‌خصوص یاد کرد و افزود: بر اساس تکالیف قانونی و هم‌افزایی با سازمان سلامت، حرکت بزرگی در راستای همگانی‌سازی محصولات و خدمات سلامت‌محور آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، محمد‌مهدی ناصحی در این نشست با قدردانی از حمایت‌ها و خدمات گسترده نهاد ناظر و صنعت بیمه درخصوص همگانی‌سازی پوشش بیمه سلامت در کشور، اظهار کرد: تعامل هدفمند برای تسریع فرآیندهای بیمه‌ای و بهره‌مندی طیف وسیع‌تر جامعه از پوشش خدمات بیمه‌سلامت از اهداف مشترک نهادهای بیمه‌گر است.

مدیرعامل سازمان سلامت کشور در همین راستا افزود: در حال‌حاضر خدمات حداقلی در حوزه بیمه از سوی جامعه قابل‌پذیرش نیست و باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای ارائه خدمت حداکثری استفاده کنیم. گفتنی است در این نشست موضوعات مشترکی نظیر: همسان‌سازی و تبادل وب‌سرویس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، راهکارهای افزایش سطح تعامل، تقویت بانک قوانین واحد بیمه سلامت، ایجاد زمینه برای پیوستن شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ به صنعت بیمه و همچنین تبادل اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: