کد خبر: ۲۰۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - 30 August 2022
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در تابستان سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک پاداش صرفه‌جویی گرفتند و در این بین، برای بیش از ۵۰۰ هزار مشترک با اعمال پاداش صرفه‌جویی، صورت حساب صفر صادر شد.

بانکداری ایرانی- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در تابستان سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک پاداش صرفه‌جویی گرفتند و در این بین، برای بیش از ۵۰۰ هزار مشترک با اعمال پاداش صرفه‌جویی، صورت حساب صفر صادر شد.

به گزارش تسنیم، کامبیز ناظریان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در نشستی خبری اظهار داشت:با محدودیت‌های سنواتی در مسئله برق مواجه بودیم و در سال گذشته محدودیت‌هایی برای مردم در بخش خانگی، تجاری و کسب‌وکارها اعمال شد؛ اما با آغاز به کار دولت سیزدهم، برنامه‌ریزی منسجمی برای پایداری شبکه برق در تابستان 1401 با در دستور کار قرار گرفتن 100 برنامه عملیاتی صورت گرفت که بخش اعظم این برنامه در مدیریت عرضه و تقاضا بود.

وی افزود: علاوه بر برنامه افزایش 6 هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق، اقدامات موثری در زمینه ثبت رکورد بی سابقه اتمام تعمیرات نیروگاهی در پایان اردیبهشت‌ماه با تلاش شبانه روزی صورت گرفت که در پایداری شبکه برق تابستان و گذر از تابستان بدون خاموشی بسیار مهم بود.

ناظریان با بیان اینکه "پیک مصرف برق کشور در تابستان جاری به 69 هزار و 500 مگاوات رسید که رقمی بی سابقه بود"، گفت: در شرایطی که نیاز مصرف به این رکورد تاریخی رسید، توانستیم شبکه برق را پایدار نگه داشته و خاموشی برنامه‌ریزی شده در بخش خانگی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: نیاز مصرف برق در تهران در پیک تابستان به 5 هزار و 350 مگاوات رسید که نسبت به اوج نیاز مصرف سال گذشته 3.3 درصد رشد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر 250 مگاوات خاموشی در زمان پیک در شهر تهران رخ داد اما در سال جاری با وجود تأمین 400 مگاوات بیشتر، برق پایتخت به صورت پایدار و بدون اعمال خاموشی تأمین شد.

وی افزود: در تابستان سال جاری در شهر تهران بیش از 2 میلیون مشترک در زمینه کاهش مصرف برق، مشارکت داشتند و معادل 150 مگاوات در پیک تابستان، توسط مشترکین خانگی مدیریت مصرف و صرفه‌جویی صورت گرفت.

ناظریان با بیان اینکه "مشترکانی که در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی مشارکت داشتند تشویق شدند"، گفت: در تابستان سال جاری بیش از 4 میلیون و 403 هزار صورتحساب صادر شده و بیش از 2 میلیون و 300 هزار مشترک پاداش صرفه‌جویی گرفتند و در این بین، برای بیش از 500 هزار مشترک با اعمال پاداش صرفه‌جویی، صورت حساب صفر صادر شد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش ادارات شاهد 200 مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق در زمان پیک بودیم و با استفاده از ظرفیت مولدهای خودتأمین، 150 مگاوات دیگر نیز از نیاز مصرف برق شبکه در زمان پیک در شهر تهران کاهش پیدا کرد و در مجموع توانستیم در زمان پیک در شهر تهران، 600 مگاوات صرفه‌جویی و کاهش نیاز مصرف برق را رقم بزنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از راه‌اندازی بزرگترین سامانه پاسخگویی به مشترکان در این شرکت خبر داد و گفت: این سامانه که در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ راه اندازی شده قابلیت پاسخگویی به یک میلیون تماس را در شبانه روز دارد.

وی افزود: برای پایداری برق تابستان 1401 در تهران، بیش از 2000 نیروی ستادی و عملیاتی مستقیما به صورت تلاش شبانه‌روزی فعالیت داشتند و بالغ بر 850 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی شبکه برق تهران برای عبور از تابستان 1401 انجام گرفت.

ناظریان خاطرنشان کرد: درحال حاضر یکهزار و صدمین پست هوشمند اتوماسیون را در شهر تهران راه‌اندازی کردیم که این پست‌ها از راه دور مانیتور می‌شوند و قابلیت مدیریت شبکه از راه دور را فراهم می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سوالی در خصوص مشترکان پرمصرف برق در کلانشهر تهران گفت: مشترکینی هر چند انگشت‌شمار داریم که بیش از 40 برابر یک مشترک عادی مصرف برق دارند و در تابستان سال جاری نیز برای چنین مشترکینی، قبوض برق بالای 12 میلیون تومانی صادر شده است.

وی افزود: البته بیش از 80 درصد مشترکان برق تهران الگوی مصرف برق را رعایت می کنند و بسیاری از مشترکان، خوش مصرف هستند.

ناظریان با بیان اینکه "به سازی و بهینه‌سازی 1000 کیلومتر کابل فشار متوسط در تهران هدف‌گذاری شده"، گفت: برای اینکار نیاز به بیش از 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داریم و برنامه داریم که تا سال 1404 بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان در شبکه برق تهران سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی ادامه داد: میزان تلفات شبکه برق کلانشهر تهران در حد استانداردهای جهانی و بهترین رتبه در بین شهرهای کشور است، به طوری که میزان تلفات شبکه برق کلانشهر تهران، کمتر از 6 درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از انجام بالغ بر 5000 مورد سرقت تجهیزات شبکه برق در سال جاری خبر داد و گفت: این سرقت‌ها در سال جاری حدود 4 میلیارد تومان خسارت برای شبکه برق در پی داشته است.

ناظریان با بیان اینکه حوادث شبکه برق از دو طریق "سامانه برق من" و ارسال پیامک به مشترکان اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: شهر تهران دارای حدود 3 میلیون و 400 هزار مشترک خانگی است که بالغ بر 6 درصد از این مشترکان یعنی حدود 200 هزار مشترک، ماهانه بیشتر از 600 کیلووات ساعت برق مصرف می کنند.

برچسب ها: قبض برق ، پرمصرف ها ، تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: