کد خبر: ۲۰۵۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - 30 August 2022
مساله‌ای که نقش بانک‌ها را در حمایت از واحد‌‌‌های تولیدی دوچندان کرد. بانک ایران‌زمین در سال ۱۴۰۰ حضور قابل‌توجهی در پشتیبانی از بخش‌‌‌های اقتصادی داشت.

صنعت کشور در دو، سه سال گذشته بابت اعمال تحریم‌های ظالمانه دچار ضرر‌‌‌هایی شد که بخشی از این تاثیرات در بخش خصوصی منجر به تعدیل نیرو شد.

مساله‌ای که نقش بانک‌ها را در حمایت از واحد‌‌‌های تولیدی دوچندان کرد. بانک ایران‌زمین در سال ۱۴۰۰ حضور قابل‌توجهی در پشتیبانی از بخش‌‌‌های اقتصادی داشت.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، در حالی که برخی قطب‌‌‌های اقتصاد کشور در سال قبل روند کاهشی داشتند و با افول همراه بودند حمایت بانک‌ها از ارکان اقتصادی کشور مانع از اتفاقات بدتر شد.به عنوان مثال بخش کشاورزی در سال قبل با رشد منفی۷/ ۳‌درصدی همراه بود که با توجه به اثرگذاری این بخش در تولید ناخالص داخلی می‌توانست تبعات زیادی برای کشور به همراه داشته باشد.

به طور کلی اثرگذاری دو بخش کشاورزی و خدمات در رشد اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و البته با توجه به طرح‌‌‌هایی مانند نهضت ملی مسکن و رشد و توسعه شرکت‌های تولیدی که در چند سال گذشته همواره مورد نظر بوده و رهبری انقلاب در نام‌گذاری سال‌های اخیر تاکید ویژه‌‌‌ای روی این مساله دارند بخش‌‌‌های مسکن، صنعت و بازرگانی نیز دارای ضریب نفوذ بسیار بالایی هستند.

طی چند سال گذشته اگرچه برخی رئوس اقتصادی با بحران ناشی از اثرگذاری تحریم‌ها روبه‌رو بودند، اما مدیران این بخش‌‌‌ها همواره حمایت نظام بانکی را برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در کنار خود داشتند. بانک ایران زمین در راستای حمایت از بخش تولید و همراهی با سنگر اقتصاد مقاومتی در سال ۱۴۰۰ به ۵ بخش اقتصادی کشور بیش از ۹۸‌هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که از این مقدار بخش خدمات با ۴۵‌هزار و ۸۷۳‌میلیارد ریال تسهیلات بیشترین سهم را داشت.

بخش صنعت نیز ۲۵هزار و۸۸۳میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرد. بانک ایران‌زمین به دو بخش مسکن و بازرگانی در مجموع۲۲هزار و۸۵۱میلیارد ریال تسهیلات داد و سهم بخش کشاورزی از تسهیلات ۹۸‌هزار میلیاردی این بانک بیش از ۳هزار و۸۶۱میلیارد ریال بود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: