کد خبر: ۲۰۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۸ - ۲۹ تير ۱۴۰۱ - 20 July 2022
سازمان بورس و اوراق بهادار تهران با انتشار اطلاعیه ای مجوز افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین را صادر کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار تهران با انتشار اطلاعیه ای مجوز افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه ۱۳۸۴)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بيمه اتکایی امین (سهامی عام) در سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی های انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشد و افزایش سرمایه این شرکت با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع اعلام شده است.

بر اساس این اطلاعیه، افزایش سرمایه 60 درصدی بیمه اتکایی امین، از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و اندوخته سرمایه ای از مبلغ 5000 میلیارد ریال به مبلغ 8000 میلیارد ریال به منظور اصلاح ساختار مالی این شرکت مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت.

بر اساس اعلام سازمان بورس، انجام افزایش سرمایه، حداكثر تا ۶۰ روز از تاريخ اين مجوز امكان‌پذير خواهد بود و انجام ندادن افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال اين مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جديد از اين سازمان خواهد بود.

همچنین مطابق مادۀ ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی است و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، از سوی سازمان نخواهد بود.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: