کد خبر: ۲۰۳۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - 03 June 2022
شرکت آمازون فروشگاه کتاب الکترونیکی کیندل در چین را به دلیل شکست در رقابت با رقبای بومی، سال میلادی آینده تعطیل خواهد کرد.

بانکداری ایرانی- شرکت آمازون فروشگاه کتاب الکترونیکی کیندل در چین را به دلیل شکست در رقابت با رقبای بومی، سال میلادی آینده تعطیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، این غول تجارت الکترونیکی، فروشگاه کتاب الکترونیکی کیندل را ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۳ تعطیل خواهد کرد. اگرچه فروشگاه الکترونیکی چینی کیندل از ۳۰ ژوئن سال آینده دیگر کتاب الکترونیکی نخواهد فروخت اما مشتریان می توانند تا یک سال دیگر کتابهایی که از این فروشگاه خریداری کرده بودند را دانلود کنند. اپلیکیشن کیندل در سال ۲۰۲۴ از فروشگاههای اپلیکیشن چینی حذف خواهد شد.

آمازون اعلام کرد عرضه کتابخوان کیندل به فروشندگان چینی را از روز پنج شنبه متوقف می‌کند. این شرکت در حساب رسمی خود در ویچت، اعلام کرد در حال تنظیم تمرکز استراتژیک فعالیتهای خود است و کسب و کارهای دیگر این شرکت در چین ادامه خواهد داشت. کسب و کار باقی مانده آمازون در چین شامل سرویسهای تجارت الکترونیکی، تبلیغات و ابری است.

سخنگوی آمازون قول داد این شرکت به پشتیبانی از کتابخوان‌های کیندل ادامه دهد یا پول خریدهای انجام شده در این دستگاه پس از ژانویه امسال را برگرداند.

فروشگاه آنلاین آمازون در چین سال ۲۰۱۹ تعطیل شد و این شرکت پس از چند دهه تلاش برای مقابله با برتری بازیگران بومی نظیر گروه علی بابا و جی دی دات کام، از بازار چین عقب نشینی کرد. تعطیلی فروشگاه کیندل با افزایش فشارهای رگولاتوری روی شرکتهای داخلی و خارجی که در چین فعالیت می‌کنند، همزمان شده است. شرکت تنسنت هولدینگز با فاصله زیادی در فضای کتابهای الکترونیکی در چین، پیشتاز است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکتهای اینترنتی آمریکایی شامل یاهو و لینکدین مایکروسافت هم در سال‌های اخیر تعطیلی فعالیت‌های‌شان در چین را با افشاره به فضای پرچالش این کشور، اعلام کرده‌اند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: