کد خبر: ۲۰۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 01 May 2022

بانک مرکزی : ۲۸۰هزار متقاضی دریافت تسهیلات فرزندآوری از زمان راه‌اندازی سامانه، ثبت‌نام کرده‌‌اند و بر اساس آمار، پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است.

رئیس گروه اعتبارات بانک‌‌های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص پرداخت تسهیلات فرزندآوری گفت: براساس جزءدو بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری مقرر شده است که تسهیلات فرزندآوری که از ابتدای سال۱۴۰۰ متولد می‌‌شوند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۴۰میلیون تومان، سوم ۶۰ میلیون تومان، چهارم ۸۰میلیون تومان و پنجم و بیشتر ۱۰۰میلیون تومان تخصیص پیدا کند. البته براساس قانون، پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی است که نرخ باروری شهرستان محل تولد فرزند یا پدر کمتر از ۵/ ۲باشد.

هاشم مولایی درخصوص آمادگی شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات فرزندآوری اظهار کرد: این قانون از ۳۱فروردین به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد و از تاریخ مذکور بانک‌‌ها در مهلت ۷روز کاری بخشنامه را به شعب زیرمجموعه ابلاغ کردند و از روز جاری تمام بانک‌‌های کشور اعطای تسهیلات را آغاز خواهند کرد. رئیس گروه اعتبارات بانک‌‌های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص عملکرد سامانه تسهیلات فرزند افزود: از زمان راه اندازی سامانه تعداد ۲۸۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه ثبت نام کرده‌‌اند و بر اساس آمار پرداخت تسهیلات در ۱۳ استان آغاز شده است.

مولایی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن تشریح کرد: براساس جزو سه بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری تسهیلات قرض‌‌الحسنه ودیعه، ساخت و خرید مسکن برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آنها از ابتدای سال ۱۳۹۹ متولد شده است، تا سقف ۲۰۰میلیون تومان و دوره بازپرداخت ۲۰ساله تعلق می‌‌گیرد. دستورالعمل پرداخت تسهیلات مسکن (ودیعه، خرید و ساخت) به شعبه‌های منتخب ۶ بانک مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک ابلاغ شده است و متقاضیان برای دریافت با مراجعه حضوری و ارائه و تکمیل مستندات می‌‌توانند در صورت احراز شرایط، تسهیلات را دریافت کنند.

رئیس گروه اعتبارات بانک‌‌های تجاری اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: در قانون صراحتا هر سه مورد تسهیلات مسکن شامل ودیعه، خرید و ساخت مشخص شده است و متقاضی می‌‌تواند برای دریافت هریک از آنها با تکمیل مستندات اقدام کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: