کد خبر: ۱۹۹۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 06 December 2021
مسلم اسدی اضافه کرد: اگر تا بهمن ماه فرآیند اداری افزایش سرمایه خاتمه پیدا کند، نسبت توانگری مالی شرکت بیمه تعاون نیز در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا خواهد کرد.

 افزایش سرمایه شرکت، باعث رشد فروش و ارتقای نسبت توانگری مالی بیمه تعاون در سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

به گزارش بانکداری ایرانی ،   مدیر مالی بیمه تعاون ضمن بیان این مطلب، با اشاره به اینکه در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت که در مردادماه برگزار شد، سرمایه بیمه تعاون از ۱۵۰۰میلیارد به ۵هزار میلیارد ریال افزایش یافت افزود: تاکنون استقبال خوبی از دوره حق تقدم از سوی سرمایه‌گذاران صورت گرفته است، اما با وجود این پس از اتمام دوره، به مدت یک ماه پذیره‌نویسی عمومی صورت خواهد گرفت و نهایتا تا ۱۵ آذرماه سرمایه ثبتی محقق شده و فرآیند امور ثبتی آن انجام خواهد شد.


مسلم اسدی اضافه کرد: اگر تا بهمن ماه فرآیند اداری افزایش سرمایه خاتمه پیدا کند، نسبت توانگری مالی شرکت بیمه تعاون نیز در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر مالی شرکت بیمه تعاون همچنین تصریح کرد: با توجه به آنکه بیمه‌گذاران عمده برای سنجش بیمه‌گر به سرمایه شرکت نگاه می‌کنند، این مهم می‌تواند نکته مثبتی برای شرکت تلقی شده و سبب افزایش فروش و افزایش توانگری بالاتر در سال آینده شود.

وی افزود: از دیگر نکات قابل توجه برای افزایش سرمایه ثبتی صورت گرفته می‌توان به بالاتر رفتن قدرت ریسک اشاره کرد که امکان محدودیت فروش یا واگذاری آن را به مراتب کاهش داده و در نتیجه موجب شکوفایی و سودآوری و افزایش پرتفوی شرکت می‌شود.

اسدی در ادامه گفت: همچنین می‌توان به رقابت‌پذیرتر شدن شرکت در مقایسه با سایر شرکت‌های بیمه‌ای اشاره کرد و از دیگر نقاط قوت آن ورود به فاز تکمیلی ساختمان نیمه کاره مرکزی شرکت خواهد بود.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: