کد خبر: ۱۹۷۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - 28 September 2021
دادستانی برزیل تحقیقاتی را درباره نقش بانک جی‌پی مورگان در جریان رشوه و پول‌شویی در معاملات نفتی سال ۲۰۱۱ شرکت ملی پتروبراس آغاز کرده است.

دادستانی برزیل تحقیقاتی را درباره نقش بانک جی‌پی مورگان در جریان رشوه و پول‌شویی در معاملات نفتی سال ۲۰۱۱ شرکت ملی پتروبراس آغاز کرده است.

به گزارش رویترز دادستانی برزیل تحقیقاتی را درباره نقش بانک جی‌پی مورگان در جریان رشوه و پول‌شویی در معاملات نفتی سال ۲۰۱۱ شرکت ملی پتروبراس آغاز کرده که در این اسناد پیام‌های بین متهمان، شهادت‌نامه شهود و سوابق بانکی به چشم می‌خورند.

بر اساس این گزارش، پلیس در حال تحقیقات درباره خرید ۳۰۰ هزار بشکه از سوخت پتروبراس توسط جی‌پی مورگان در سال ۲۰۱۱ است. هدف تحقیقات بررسی این است که آیا جی‌پی مورگان با پرداخت رشوه به کارمندان پتروبراس از طریق چند واسطه توانسته است این محموله سوخت را با قیمتی غیرواقعی و پایین‌تر خریداری کند، یا خیر.

خبرهای منابع حاکی از این است که تحقیقات درباره اینکه آیا این روند رشوه‌دهی در سال‌های آینده هم ادامه داشته یا خیر در حال انجام است. در بین مستندات دادگاه نام یکی از تاجران سابق سوخت پتروبراس، رودریگو برکوویتز، به چشم می‌خورد که مسئول فروش دو محموله سوخت به جی‌پی مورگان بوده است.

مقامات آمریکا و برزیل می‌گویند برخی از مسوولان پتروبراس به مدت بیش از یک دهه تا سال ۲۰۱۸ از تاجران مختلف رشوه دریافت می‌کردند تا محموله‌های سوخت را با قیمتی غیرواقعی بالا خریداری کرده و بتوانند آن را با تخفیف بیشتری به مشتریان خود بفروشند. در سال ۲۰۲۰ جی‌پی مورگان توافق کرد برای خاتمه پرونده دستکاری بازار فلزات و اوراق قرضه آمریکا ۹۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: