کد خبر: ۱۹۷۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - 25 September 2021
وضعیت اقتصادی کشور در ماه‌های اخیر به گونه ای است که صنعت بیمه می تواند بیشترین نقش را در ان ایفا کند.کرونا، مشکلات برق، رکود اقتصادی، حوادث غیرمترقبه و دیگر مسائل سبب شد تا نقش صنعت بیمه پررنگ تر از گذشته شود.

وضعیت اقتصادی کشور در ماه‌های اخیر به گونه ای است که صنعت بیمه می تواند بیشترین نقش را در ان ایفا کند.کرونا، مشکلات برق، رکود اقتصادی، حوادث غیرمترقبه و دیگر مسائل سبب شد تا نقش صنعت بیمه پررنگ تر از گذشته شود.

به گزارش بانکداری ایرانی،   شرکت های بیمه در شش ماهه گذشته تلاش کردن که در حوزه کرونا جدی وارد شده و با طرحی بیمه کرونا به بخش زیادی از جامعه کمک کردند.

مشخصات اصلی بیمه کرونا این بود که شرکت های بیمه برای مقابله با ویروس کرونا تمهیدات ویژه ای را در پوشش های بیمه ای خود لحاظ کرده‌اند در واقع این پوشش ها و خدمات در دو دسته درون سازمانی و برون سازمانی ( ارائه شده به بیمه‌گذاران ) جای می گیرند.

به عنوان نمونه بیمه سامان پوشش بیماری کرونا در ریسک های تحت پوشش بیمه مسافرت خارج از کشور، پوشش بیماری کرونا در ریسک های بیمه عمر ، پشتیبانی از طرح ملی درمان مبتلایان به کرونا با پلاسمای خون و غیره بوده است.

یا شرکت بیمه سرمد بیمه کرونا و کرونا پلاس را ارائه کرده است.
بیمه اسیا نیز بیمه کرونا را برای پوش ریسک های پیرمونی ارائه کرده است. در این بیمه نامه، بیمه شده اصلی و اعضای خانواده وی در مقابل خطرات فوت، هزینه های پزشکی بستری شدن در بیمارستان و غرامت روزانه بیمارستانی ناشی از ابتلا به ویروس کووید ـ 19 تا سقف سرمایه 2 میلیارد ریال تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

یکی دیگر از رخدادهای مهم در کشور قطعی برق در ماه های اخیر بوده که خسارت های زیادی را به برخی از صنعت ها وارد کرده است.

شرکت های بیمه در ماه های اخیر در این حوزه تاثیر زیادی گذاشته و بسیاری از خسارت های بوجود امده را جبران کردند.

از دیگر نقش هایی که صنعت بیمه در اقتصاد ایفا کردند موضوع کمک به شهروندان در شرایط اقتصادی و مشکلات تورمی بوده است. برای اینکه شرکت های بیمه به مردم در خرید بیمه علی الخصوص بخش های بیمه اجباری کمک کنند، تسهیلات خرد با کمترین میزان سود را در نظر گرفتند تا شهروندان در شرایط بد اقتصادی از خرید بیمه برای پوشش ریسک های خود دریغ نکنند.

این وضعیت پیش امده نشان می دهد که جایگاه صنعت بیمه در ایران روز به روز بیشتر شده و مردم نیز کم کم به جایگاه این صنعت پی می برند و در اینده نزدیک با کاهش مشکلات اقتصادی قطعا ضریب نفوذ بیمه بیشتر از این قم های فعلی خواهد بود.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: