کد خبر: ۱۹۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - 14 June 2021
برنامه عملیاتی ۳۰ماهه بانک صادرات ایران برای بهبود شاخص‌های مالی بانک در سه مرحله توقف روند افزایشی زیان، بازگرداندن بانک به روند کاهشی زیان و ورود به منطقه سود به نتیجه رسیده و این موفقیت به دلیل وجود بنیان‌های قوی، حرفه‌ای‌گرایی و منش و سبک مدیریت ویژه بانک صادرات ایران حاصل ‌شده است.

 برنامه عملیاتی ۳۰ماهه بانک صادرات ایران برای بهبود شاخص‌های مالی بانک در سه مرحله توقف روند افزایشی زیان، بازگرداندن بانک به روند کاهشی زیان و ورود به منطقه سود به نتیجه رسیده و این موفقیت به دلیل وجود بنیان‌های قوی، حرفه‌ای‌گرایی و منش و سبک مدیریت ویژه بانک صادرات ایران حاصل ‌شده است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در جمع مدیران و روسای حوزه‌ها و شعب استان گلستان در مراسم تکریم و معارفه مدیریت شعب این استان با بیان مطلب فوق و با تاکید بر اینکه اکنون بانک به‌طور کامل از زیان خارج‌ شده و شاهد انعکاس سودآوری در ترازنامه بانک صادرات ایران هستیم اظهار کرد: در بین بانک‌های بزرگ کشور اولین بانکی هستیم که ۳۱ خرداد مجمع برگزار می‌کنیم. بر اساس صورت‌های مالی، بانک صادرات ایران به‌طور کامل از زیان انباشته خارج ‌شده و ساختار مالی آن اصلاح ‌شده است.

حجت‌الله صیدی با یادآوری اینکه بانک صادرات در سال ۹۶ روزانه ۱۰ میلیارد تومان و به عبارتی ۳۵ هزار میلیارد ریال سالانه زیان می‌داد، گفت: بانک صادرات ایران توفان‌های سهمگینی را از سر گذرانده و اگر یک بانک متوسط بود، آسیب جدی و غیرقابل ‌جبران می‌دید. صیدی افزود: امروز این بانک ازنظر منابع، مصارف و نقش آن در تولید در وضعیت بسیار مناسبی است. منابع بانک یا مستقیما وارد بخش تولید شده یا در زنجیره تولید است. وقتی تقاضا را تحریک می‌کنیم و مثلا به یک داروخانه در قالب طرح طراوت تسهیلات پرداخت می‌کنیم، یا به یک سازنده درب و پنجره برای خرید پروفیل تسهیلات می‌دهیم و به همین ترتیب به تامین‌کننده مواد اولیه بالادستی هم تسهیلات می‌دهیم، اینها زنجیره تولید را تشکیل می‌دهند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: ۲۲۰هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانک صادرات ایران در بخش تولید پرداخت ‌شده است. در حوزه تسهیلات اعطایی به بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا بالاترین درصد را داشته‌ایم و همکاران ما در شعب بیشترین همکاری را با متقاضیان دارند و نتیجه این تلاش‌ها به‌صورت یک ترازنامه مطلوب و صورت سود و زیان مناسب و وضعیت خوب در بازار سرمایه خود را نشان داده است که البته اگر شاخص کل بورس روزانه یک تا دو درصد افت نداشت، نرخ سهم بانک صادرات ایران هم امروز در اوج می‌بود.وی‌افزود: کاهش نرخ سهم بانک بیشتر از افت شاخص کل بورس نبوده که نشان از اقبال سهامداران به سهام بانک دارد.

البته در زمان افت شاخص بازار سرمایه، مردم تمایل چندانی به خرید سهم ندارند، اما سهام بانک از نقدشوندگی مطلوبی برخوردار بوده است. بنابراین ثروت بانک افزایش‌ یافته و دارایی‌های بانک صادرات ایران با کیفیت شده است به‌ نحوی ‌که در پایان سال گذشته ۱۸هزار میلیارد تومان با دولت تهاتر بدهی صورت گرفت و توانستیم به میزان دوسوم آن یعنی ۱۲هزار میلیارد تومان سهام ارزشمند و باکیفیت از دولت دریافت کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در جمع همکاران بانک در استان گلستان افزود: این دستاورد با تلاش‌های همکاران بانک در سراسر کشور محقق شده است و بابت این موفقیت از همه همکاران قدردانی می‌کنم.

صیدی اظهار کرد: با وجود معافیت برخی همکاران در این ایام، اغلب همکاران سرکار حاضر بودند که این تلاش‌ها نتیجه داده و شایسته قدردانی است. همکاران در شعبه و ستاد زحمت‌کشیده‌ و چراغ بانک را روشن نگاه داشته‌اند به ‌نحوی‌ که هیچ مشتری بانک هرگز دست ‌خالی برنگشته است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه موفقیت بانک و ورود بانک به منطقه سودآوری و اصلاح ساختارهای مالی پایان ‌یافته و باید برای مرحله نوینی از فعالیت‌های بانک آماده شویم، افزود: بانک صادرات ایران را باید برای قرن پانزدهم آماده ‌سازیم. طرحی به نام «صاد۱۴۰۱» تعریف‌ شده و در مرحله اول تا پایان سال ۱۱۰ شعبه نوین از لحاظ دکوراسیون و عملیات افتتاح خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: