کد خبر: ۱۹۴۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۸ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - 22 May 2021
جلسه امضای تفاهم نامه شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک تجارت با حضور مهدی اخوان بهابادی و رضا دولت آبادی مدیران عامل همراه اول و بانک تجارت در محل ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

تفاهم‌نامه شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک تجارت با تمرکز بر توسعه مباحث نوین مالی و بانکی منعقد شد.

 جلسه امضای تفاهم نامه شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک تجارت با حضور مهدی اخوان بهابادی و رضا دولت آبادی مدیران عامل همراه اول و بانک تجارت در محل ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

قرار است به موجب این تفاهم، توسعه همکاری های مشترک در حوزه های فنی و کسب و کار با هدف افزایش سطح تعاملات تجاری و هم افزایی توانمندی ها، زیرساخت و شبکه ذی نفعان و مشتریان طرفین این دو تفاهم صورت پذیرد.

بر مبنای این تفاهم نامه پیرامون مباحث نوین مالی، بانک تجارت و اپراتور اول تلفن همراه متعهد به انجام تخصیص خط اعتباری جهت اعطای تسهیلات خرد، احراز هویت و امضای دیجیتال، خدمات بانکداری باز، خدمات استارت آپ ها و فین تک های زیرمجموعه بانک، ارائه خدمت درگاه پرداخت، ارائه خدمات کیف پول و مواردی از این دست شدند.

مهدی اخوان بهابادی مدیر عامل همراه اول با اشاره به ظرفیت‌های موجود از جمله در اختیار داشتن بالاترین سهم بازار تجاری و 100 میلیون سیم کارت واگذار شده در بازار ارتباطات سیار گفت: این حجم از مشترک و تعاملات مالی آنها فرصتی را برای انجام اقدامات بسیار خوب با استفاده از ظرفیت‌های بانکی و کیف پول اعتباری فراهم می‌کند.

وی افزود: این فرصت در ارتباط با مشترکان دائمی که پایان هر ماه به پرداخت صورتحساب مبادرت می‌ورزند، بیشتر است و همراه اول با در اختیار داشتن بالغ بر 20 میلیون مشترک دائمی، بیشترین تعداد مشترکان پس پرداخت تلفن همراه را دارد. سیم کارت های دائمی همراه اول دارای ارزش تضمین پرداخت است و این خصیصه در حوزه پرداخت های خرد بسیار کارا است اما تنها کاری که تاکنون اپراتور در مورد آن انجام داده، احتساب آن برای جلوگیری از قطع یا یکطرفه شدن تا سقف میزان این اعتبار بوده است.

اخوان بهابادی ادامه داد: اکنون با این تفاهم نامه در نظر است این خصیصه ارزشی وارد حوزه بانکی شود تا با این اعتبار بتوان کارهای دیگری نظیر انجام خریدهای خرد در طول یک دوره صورتحساب تلفن همراه و پرداخت نهایی را همزمان با پرداخت صورتحساب تلفن همراه انجام داد. امید می رود با این اقدام، گامی بزرگ در راستای ارائه خدمات متنوع به مردم برداشته شود.

رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت نیز انعقاد این تفاهم نامه را گامی در جهت توسعه خدمات بانکداری نوین و بهره برداری از کیف پول الکترونیکی دانست و گفت: این اقدام در بحث مشتری های خرد بسیار تأثیرگذار است و قادر به تحریک بخش تقاضا به شکل واقعی است که در نهایت رونق چرخه تولید را به ارمغان می آورد.

بنابراین گزارش، توثیق امتیاز سیم کارت و تخصیص تسهیلات به پشتوانه، ارائه خدمات متقابل در اپلیکیشن های طرفین و مشارکت در توسعه کسب و کارهای مشترک بطور مستقیم یا از طریق شرکت های زیرمجموعه نیز به موجب این تفاهم نامه دنبال می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: