کد خبر: ۱۹۳۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 April 2021
افزایش بیش از ۶۶درصدی منابع، پرداخت بیش از ۲میلیون و ۳۰۰هزار فقره تسهیلات به ارزش ۳۲۲هزار میلیارد ریال و عبور مشتریان بانک از مرز ۱۰میلیون نفر از جمله دستاوردهای بانک مهر ایران در سال ۱۳۹۹ بود.

افزایش بیش از ۶۶درصدی منابع، پرداخت بیش از ۲میلیون و ۳۰۰هزار فقره تسهیلات به ارزش ۳۲۲هزار میلیارد ریال و عبور مشتریان بانک از مرز ۱۰میلیون نفر از جمله دستاوردهای بانک مهر ایران در سال ۱۳۹۹ بود.


منابع بانک با افزایش ۲۰۰هزار میلیارد ریالی تقریبا به ۵۰۰هزار میلیارد ریال بالغ شد و رشدی بیش از ۶۶ درصدی را تجربه کرد. این در حالی است که با مصوبه شورای پول و اعتبار، اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه در سه ماه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ امهال شد که این موضوع فشار زیادی را به بانک مهر ایران وارد کرد؛ با این حال بانک موفق شد در سال گذشته منابع خود را افزایش دهد.

بانک مهر ایران همزمان با افزایش منابع، تسهیلات پرداختی خود را نیز افزایش داد به‌طوری که در سال گذشته تعداد تسهیلات پرداختی بانک بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰هزار فقره به ارزش ۳۲۲هزار میلیارد ریال بوده است. جالب اینکه در عین پرداخت این تعداد بالا از تسهیلات از سوی بانک مهر ایران، نسبت مطالبات این بانک همچنان کمتر از یک‌درصد است که در سطح شبکه بانکی کشور بی‌نظیر است.

توسعه بانکداری نوین یکی دیگر از اقدامات بانک مهر ایران در سال گذشته بود؛ پیش از این افتتاح حساب آنلاین و درخواست تسهیلات آنلاین از سوی بانک مهر ایران برای نخستین بار در کشور ارائه شده بود و در سال ۱۳۹۹ افتتاح حساب از طریق همراه ‌بانک مهریران و دریافت تسهیلات از طریق این اپلیکیشن به مجموعه خدمات بانک افزوده شد. همچنین احراز هویت غیرحضوری که برای نخستین بار از سوی بانک مهر ایران ارائه شد، توانست با استقبال مردم و سازمان‌هایی از جمله شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روبه‌رو شود و برای احراز هویت سجام به همه متقاضیان ارائه شود. افزایش سرمایه به ۲۵هزار میلیارد ریال، کسب بیش از ۷هزار میلیارد ریال سود و پوشش بیش از ۹۰درصد هزینه‌ها از محل کارمزد از جمله دیگر توفیقات بانک مهر ایران در سال دشوار ۱۳۹۹ بوده است. بانک مهر ایران در عین حال از فعالیت در حوزه مسوولیت اجتماعی نیز غافل نشده است. بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی در سال ۱۳۹۹ یکی از اقدامات بانک در این حوزه است. این ۵۰۰هزار خانه در سطح سه استان محروم کشور (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام) قرار داشتند. همه خانه‌های روستایی این سه استان از سوی بانک مهر ایران تحت پوشش بیمه حوادث درآمدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: