کد خبر: ۱۹۲۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 08 March 2021
شرکت عمران شهر جدید پردیس از دستور ویژه کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی مترو این شهر خبر داد.

بانکداری ایرانی-  شرکت عمران شهر جدید پردیس از دستور ویژه کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی مترو این شهر خبر داد.

به گزارش تسنیم، مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس دوشنبه هفته قبل با یادآوری اینکه ساخت مترو پردیس یکی از آرزوهای دیرینه مردم این شهر بوده است، گفته بود: مترو پردیس 20 اسفند امسال کلنگ‌زنی خواهد شد و اکنون کار تجهیز کارگاه این پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طول مترو پردیس حدود 25 کیلومتر است، افزود: با ساخت مترو پردیس طی 4 سال، زمان سفر از تهران به پردیس و بالعکس به 17 دقیقه کاهش می‌یابد. بزرگترین تونل ریلی کشور در این مسیر است کل این پروژه 25 کیلومتری از زیر زمین عبور می کند به غیر از 700 متر آن که ‏پل است.این 700 متر بالای شهر جاجرود است که از طریق پل قطار مترو از روی آن عبور خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مترو پردیس برای استان‌های مازندران و گلستان نیز تاثیر بسیار بالایی دارد و باعث می شود تا مردم ماشین های خود را در مجتمع ایستگاهی مترو پردیس پارک کنند و از مترو سراسری تهران استفاده کنند. با بهره برداری از مترو پردیس از حجم ورودی خودروهای استان های گلستان مازندران و شهرهای شمال شرقی به تهران کاسته شده و خیلی از سفرهای غیرضروری را حذف می کند.

وی همچنین افزود: اخذ مجوزهای مربوطه برای ساخت مترو پردیس از سازمان حفاظت محیط زیست در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، امروز معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران پردیس جلسه‌ای با رئیس سازمان محیط زیست داشته‌اند که خروجی آن اعلام صدور مجوز احداث مترو پردیس تا پایان سال بوده است.

بر اساس آنچه روابط عمومی عمران پردیس اعلام کرده عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست برای تسریع در روند صدور مجوز شروع عملیات اجرای متروی پردیس دستور ویژه ای صادر کرده است. بر این اساس مقرر شده قبل از سال نو این مجوز از طریق سازمان محیط زیست صادر شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: