کد خبر: ۱۹۲۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - 07 March 2021
سازندگان واکسن روسی کرونا موسوم به "اسپوتنیک وی" اعلام کردند که این واکسن از نظر گرفتن مجوز از سوی کشورها، از فایزر پیشی گرفته و به دومین واکسن شناخته شده در جهان تبدیل شده است.

بانکداری ایرانی- سازندگان واکسن روسی کرونا موسوم به "اسپوتنیک وی" اعلام کردند که این واکسن از نظر گرفتن مجوز از سوی کشورها، از فایزر پیشی گرفته و به دومین واکسن شناخته شده در جهان تبدیل شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سازندگان واکسن روسی کرونا موسوم به "اسپوتنیک وی" روز جمعه اعلام کردند که این واکسن از نظر گرفتن مجوز از سوی کشورها، از فایزر پیشی گرفته و به دومین واکسن شناخته شده در جهان تبدیل شده است.

در توئیتی که در حساب رسمی واکسن اسپوتنیک وی منتشر شده، آمده است: اسپوتنیک اکنون دومین واکسن کووید از نظر تأییدیه های نظارتی است.

در بالای این رتبه بندی واکسن آسترازنکا قرار دارد و واکسن فایزر نیز بعد از واکسن اسپوتنیک آمده است.

از لحاظ تأییدیه های ملی، واکسن آسترازنکا تاکنون در 49 کشور جهان به ثبت رسیده است و واکسن روسی اسپوتنیک در 45 کشور ثبت شده و جایگاه سوم به واکسن آمریکایی فایزر اختصاص دارد که در 43 کشور مجوز دریافت کرده است.

روسیه اولین کشوری بود که واکسن ضد ویروس کرونا را در 11 آگوست سال 2020 در جهان ثبت کرد. این واکسن توسط مرکز تحقیقات ملی گامالیا برای اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی وزارت بهداشت روسیه تولید شده است. این یک واکسن مبتنی بر آدنو ویروس انسانی است.

در اوایل فوریه سال 2020 ، مجله پزشکی مشهور لنست Lancet نتایج مرحله سوم آزمایشات بالینی Sputnik V را منتشر کرد.

ثابت شده است که این واکسن در زمره ایمن ترین و کارآمدترین داروهای جهان است.

به گفته صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیهRDIF ، که مسئول تبلیغ واکسن روسی اسپوتنیک در بازارهای جهانی است، در 45 کشور جهان با جمعیت کلی 1.1 میلیارد نفر ثبت شده است.

برچسب ها: واکسن روسی ، کرونا ، فایزر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: