کد خبر: ۱۹۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - 03 February 2021
عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون، در سفر به استان کرمانشاه از پرداخت بیش از 2هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح اشتغال روستایی توسط بانک توسعه تعاون در این استان خبر داد.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون، در سفر به استان کرمانشاه از پرداخت بیش از 2هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح اشتغال روستایی توسط بانک توسعه تعاون در این استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی بانک توسعه تعاون، عباس نجفی عضو هیئت مدیره که در سفر به استان کرمانشاه هیئت بلندپایه ای از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی می کند، با شرکت در نشست کمیته هماهنگی اشتغال استان کرمانشاه که در سرسرای تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بانک توسعه تعاون تا پایان دی ماه سال جاری بالغ بر 2.018 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان کرمانشاه پرداخت کرده است که این مبلغ تسهیلات به بیش از 4.736 فقره طرح اشتغالزایی در استان تخصیص یافته و تداوم این حمایت ها از موضوع رونق اشتغال در استان کرمانشاه در دستور کار بانک توسعه تعاون قرار دارد.

نجفی همچنین در این نشست مشترک با تیم اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولین استانی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان کرمانشاه تاکنون منجر به ایجاد بیش از 5.700 اشتغال جدید در منطقه شده است، تصریح کرد: بانک توسعه تعاون با همه ظرفیت های موجود از طرح های توسعه اشتغالزایی و کسب و کارهای جدید حمایت خواهد کرد.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون همچنین در این سفر ضمن بازدید از تعدادی از طرح های اشتغالزایی در استان از نزدیک در جریان پیشرفت فعالیت ها و مشکلات موجود قرار گرفت.

وی در بازدید از طرح 213 شرکت تعاونی آرد قصرشیرین شهرستان سرپل ذهاب و شرکت پترو بی نادر شهرستان قصرشیرین گفت: این طرح با سرمایه گذاری 230 میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در حال احداث است و تا خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است این طرح که با هدف گذاری ایجاد 40 اشتغال جدید در حال احداث است، روزانه 150 تن و سالیانه 42 هزار تن آرد تولید می‌کند.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه بازدیدهای خود از شهرستان های سرپل ذهاب و قصرشیرین از طرح شرکت پترو بی تا(ذخیره و انتقال مواد نفتی) قصرشیرین نیز بازدید کرد. این طرح با سرمایه‌گذاری 235 میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری جهت ذخیره سازی مواد نفتی در سال 97 ایجاد و در سال 98 به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر یکی از طرح های صنعتی و اشتغالزایی موفق استان است.

گفتنی است در بازدید از این طرح فرماندار سرپل ذهاب از نقش بانک توسعه در اشتغال و حمایت از تعاونی ها و طرح های تولیدی در این شهرستان تقدیر کرده و تاکید کرد: بانک توسعه تعاون همکاری بسیار خوبی با مردم در بخش تسهیلات دارد که امیدوارم این همکاری تداوم یابد.

لازم به ذکر است در پایان نخستین روز از این سفر، نجفی به همراه ذوالفقاری معاونت مالی و پشتیبانی بانک و هیئت همراه از شعبه های قصرشیرین و سرپل ذهاب بانک توسعه تعاون بازدید کردند. در این بازدیدها موانع احتمالی توسعه فعالیتŽهای شعب و مشکلات مشتریان مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم جهت بهبود عملکرد این شعب ارائه شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: