کد خبر: ۱۸۸۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - 22 November 2020
یک مقام سازمان تامین‌اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.

 یک مقام سازمان تامین‌اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.

به گزارش «ایلنا» به نقل از اداره کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، ابراهیم کشاورز از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطوح ملی و استانی و به‌منظور صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و شاغلان در واحدهای اجرایی این سازمان از یکم تا سی‌ام آذر ماه جاری با اتخاذ تدابیر لازم ارائه خدمت در دو حوزه بیمه‌ای و درمان با محدودیت‌هایی همراه خواهد بود. او با بیان این مطلب که اعلام محدودیت‌های کرونایی در فعالیت‌های سازمانی برابر بخشنامه جدید سازمان لازم‌الاجراست، گفت: به‌منظور صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و همکاران شاغل در واحدهای اجرایی اقدامات لازم با هدف مهار و مقابله با ویروس کرونا به مرحله اجرا درخواهد آمد.


به گفته کشاورز در این رابطه برگزاری جلسات هیات‌های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون‌ها و شوراهای پزشکی در دوره مذکور موقتا تعلیق می‌شود. همچنین معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون پزشکی که مستلزم مراجعه بیمه‌شده به پزشکان معالج و مراکز درمانی است متوقف شده لیکن به‌منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد ۷۵ و ۸۰ قانون تامین‌اجتماعی، متقاضیان به نحوی راهنمایی می‌شوند که حفظ و ادامه بیمه‎پردازی آنان میسر شود. او افزود: همچنین برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و… ضرورتی به معرفی آنان جهت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه‌پردازی تا پایان زمان فوق‌الذکر نبوده و در صورت احراز شرایط مقرر با اخذ تعهد کتبی از بیمه‌شده نسبت به انعقاد یا تمدید قرارداد آنان اقدام خواهیم کرد. کشاورز در ادامه گفت: معرفی بیمه‎شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) برای بررسی استراحت پزشکی در دوره فوق موقتا تعلیق می‌شود، اما چنانچه تایید استحقاق درمان آنان مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت سند علی‎الحسابی صادر و تا ۸۰ درصد غرامت ایام بیماری را بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی پرداخت می‌کنیم.

همچنین استراحت پزشکی بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا تا سقف ۳۰ روز نیاز به تایید مراجع پزشکی ندارد و متقاضیان با بارگذاری گواهی استراحت پزشکی و تست مثبت کرونا در سایت eservices.tamin.ir می‌توانند غرامت ایام بیماری خود را پس از ارسال لیست بیمه توسط کارفرما دریافت کنند. به گفته کشاورز انجام کلیه بازرسی‎ها اعم از کارگاهی و موارد مرتبط با بیمه‌شدگان (بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و…) در دوره تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت و جلسات کمیته‎های احتساب سوابق نیز صرفا در رابطه با بیمه‌شدگانی تشکیل خواهد شد که تبعات بررسی پرونده آنان حائز اهمیت بوده و منجر به صدور احکام تعهدات قانونی بلندمدت شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: