کد خبر: ۱۷۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 20 May 2020
در حالی که آمارهای نگران کننده از وضعیت اقتصادهای بزرگ جهان نشان دهنده گستردگی تبعات شیوع ویروس کروناست قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود، اما انتشار خبرهایی در مورد احتمال ساخت واکسن کرونا سبب شده تا رشد قیمت محدود باشد.
 
به گزارش  تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد رشد به 1747 دلار و 19 سنت رسید. قیمت طلا برای تحویل در ژوئن 2020 نیز امروز با 0.44 درصد رشد به 1753 دلار و 20 سنت رسید.

جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو در اظهارات خود نزد کمیته بانکی سنا گفته بانک مرکزی آمریکا به دنبال فراهم کردن دسترسی وام گیرندگان بیشتری از جمله ایالت های با جمعیت کمتر به تسهیلات اعتباری است.

دانیل هاینس تحلیلگر موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشت: «آنچه فدرال رزرو در چند ماه آینده انجام می دهد خیلی مهم است و مطمئنا نرخ بهره در ماه های آتی همچنان در نزدیکی صفر باقی خواهد ماند.»

بازارها اکنون در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در روزهای 28 و 29 آوریل هستند که قرار است عصر امروز منتشر شود.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در نزدیکی صفر حفظ کرده و مقادیر زیادی نقدینگی برای حمایت از اقتصاد کرونا زده این کشور تزریق کرده است. نرخ پایین بهره به طور کلی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش می دهد.

میزان ساخت مسکن در آمریکا در ماه آوریل شاهد افتی بی سابقه بوده و نگرانی ها از رشد منفی بی سابقه اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال را افزایش داده است. پیش از این نیز آمارهای منفی متعددی در مورد وضعیت اقتصاد آمریکا در ماه آوریل منتشر شده بود از جمله اینکه تعداد فرصت های شغلی از بین رفته بر اثر شیوع کرونا به 20.5 میلیون شغل رسیده است.
برچسب ها: طلا ، دلار ، فدرال رزرو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: