کد خبر: ۱۷۵۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۱ - ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - 18 December 2019
بانکداری ایرانی - نمادهای بانکی در روزهای اخیر در بازار سرمایه با افزایش تقاضا مواجه شده و توانستند به تقویت چند هزار واحدی شاخص کل کمک کنند.
  بانکداری ایرانی -  لیلا فریادرس، نمادهای بانکی در روزهای اخیر در بازار سرمایه با  افزایش تقاضا مواجه شده و توانستند به تقویت چند هزار واحدی شاخص کل کمک کنند.

بر همین اساس در هفته منتهی به 30 آذر 98 اکثر نمادهای این گروه با رشد قیمت و حتی صف خرید سنگینی مواجه شدند.

به گزارش  بانکداری ایرانی   ، ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس  در هفته مورد بررسی بیش از حدود 1900 میلیارد تومان است  که گروه بانکی با داشتن 882 هزار و 769 میلیارد ریال یکی از با ارزش‌ترین گروه بورسی است. براساس این گزارش  نمادهای بانک وپاسار(بانک پاسارگاد)، دی (بانک دی)، وپارس (بانک پارسیان)و وپست(پست بانک) دارای صف خرید بودند.

 
پربیینده ترین نماد بانکی

ماننده روزهای گذشته بانک ملت پربیینده ترین نماد بازار سرمایه ایران بوده و بعد از ان بانک تجارت و سپس بانک اقتصاد نوین قرار داشتند. 

 
بهترین های بانکی در حوزه عملکردی

تا پایان آبان 98 ،  بر اساس گزارش‌های منتشره در صورت‌های مالی بانک‌ها،  بهترین عملکرد از لحاظ جذب سپرده هزینه‌زا، مربوط به بانک ملت ، صادرات ایران، و تجارت بوده و بدترین عملکرد مربوط به نمادهای پست بانک، خاورمیانه و کارآفرین بوده است. 

علاوه بر این  بهترین عملکرد از لحاظ جذب سپرده غیر هزینه زا، به بانک ملت، صادرات ایران و تجارت  تعلق داشته و بدترین عملکرد به  بانک‌های کارافرین، دی و خاورمیانه اختصاص داشت.

و در نهایت، بهترین عملکرد از لحاظ جذب مجموع سپرده ها، مربوط به بانک‌های ملت، صاردات و تجارت بوده و و بدترین عملکرد در این حوزه نیز به بانک پست بانک، خاورمیانه  و کارافرین اختصاص داشته است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: