کد خبر: ۱۰۴۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - 03 June 2017
مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۲ هزار تن کالای اساسی در قالب طرح ضیافت ماه مبارک رمضان به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تنظیم بازار در سراسر کشور عرضه می‌شود.
 مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۲ هزار تن کالای اساسی در قالب طرح ضیافت ماه مبارک رمضان به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تنظیم بازار در سراسر کشور عرضه می‌شود.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، مسعود بصیری با اعلام اینکه  ۱۰۲ هزار تن کالای اساسی در قالب طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در سراسر کشور توزیع می ‌شود، گفت: توزیع استانی این کالا‌ها از طریق شرکت‌های مباشر ما و با قیمت‌های مصوب تنظیم بازار صورت گرفته است.

 افزود: در طرح ضیافت تلاش می‌کنیم کالاهای پر مصرف و اساسی خانوار‌ها در ایام رمضان مانند برنج، شکر، گوشت قرمز و مرغ از طریق فروشگاه‌های زنجیره ای، تعاونی‌های مصرف و میادین میوه و تره بار با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان به خصوص دهک‌های پایین جامعه برسد.

بصیری خاطرنشان کرد: در قالب طرح ضیافت، توزیع ۳۰ هزار تن برنج خارجی باکیفیت، ۲۰ هزار تن شکر مصرف خانوار، ۳۰ هزار تن شکر مصرف صنف و صنعت و شیرینی پزی ها، ۲۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد باکیفیت و دو هزار تن گوشت قرمز منجمد در سراسر کشور پیش بینی شده است.

وی در عین حال اظهار کرد: هر استان با توجه به جمعیت و شرایط خود، جایز است جامعه هدف را از طریق کارگروه تنظیم بازار همان استان تعیین و کالاهای اساسی را توزیع کند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی، همچنین از عرضه مستقیم خرما در غرفه‌های میادین میوه و تره بار استان تهران خبر داد و گفت: به رغم آن که خرما جزو کالای اساسی و حساس نیست، اما به علت افزایش مصرف این محصول در ماه رمضان، بستر را برای عرضه مستقیم آن آماده و مدیریت کرده ایم.

بصیری افزود: ما تلاش کرده ایم حوزه مصرف را به مراکز تولید و ذخیره سازی خرما بدون واسطه متصل کنیم تا خرما با قیمت مناسب و به میزان مورد نیاز به دست مصرف کنندگان برسد.

وی گفت: برای تامین و ذخیره کالاهای اساسی و ضروری در ماه رمضان مشکلی وجود ندارد و اولویت در تامین این کالا‌ها با تکیه بر منابع و تولیدات داخلی است.

بصیری در مورد روغن و لبنیات خاطرنشان کرد: ما از صنایع روغن و لبنیات در خواست کردیم که در ایام ماه مبارک رمضان این محصولات را با قیمت متعادل‌تر در اختیار مردم قرار دهند و انجمن روغن نیز موافقت کرده این محصول را با ۵ درصد تخفیف در بازار عرضه کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: