عملکرد شرکت‌های بیمه در فروردین 1403؛

عطش بالا برای خرید ریسک در رشته های پرخطر بی توجه به هشدارها

ریسک در صنعت بیمه بر اساس گزارش بیمه مرکزی در فروردین امسال افزایش چشمگیری داشت. شرکت‌های بیمه مانند دوره های قبل تمرکز خود را همچنان تنها بر چهار رشته بیمه درمان، شخص ثالث، زندگی و بدنه خودرو گذاشتند.
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛

صندوق خسارتهای بدنی ، نهادی تنها برای جبران خسارت

نکته اصلی این است که باید دیگر دستگاه های اجرایی برای کاهش حوادث رانندگی د تعمیم حداکثری بیمه شخص ثالث اقدام کنند، ولی از سوی آنها اتفاقی نمی افتد و همه توجه ها صرفا به پرداخت خسارت از سوی صندوق است.
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛

چگونه سود عملیاتی 322درصدی بیمه آسیا محقق شد؟

سود عملیاتی بیمه آسیا در سال 1402 بیش از 322 درصد رشد داشته و از یک زیان 936 میلیارد ریالی در سال 1401 به سود قابل توجه دو هزار و 170 میلیارد ریالی رسید البته سود ناخالص شرکت هم در همین دوره 570درصد صعود کرد.
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛

مجوز تملک ۳۳ درصدی سهام نخستین بانک خصوصی اخذ شد

شرکت بورسی و موسس بانک اقتصاد نوین از صدور مجوز بانک مرکزی برای تملک ۳۳ درصدی سهام نخستین بانک خصوصی خبر داد که برای اولین بار در بانکداری رخ داده است.
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛

کسب جایگاه ارزنده بیمه دی با تعیین راهبردها واهداف مناست

بیمه دی در سال های اخیر عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته جایگاه خود را در صنعت بیمه ارتقا ببخشد تا جایی که رشد 151 درصدی سود خالص را در 9 ماهه منتهی به آذر 1402 تجربه کرد.
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛

هوشیاری در انتخاب پورتفو یکی از دلایل موفقیت بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد همواره با یک ترکیب خاصی از پورتفو توانسته سود قابل قبولی را محقق کند و بر کسی پوشیده نیست که علت موفقیت های چندسال اخیر بیمه پاسارگاد به هوشیاری مدیران این شرکت در انتخاب کم ریسک ترین و پرسودترین پورتفو بر می‌گردد.
انتشار گزارش های مالی حسابرسی شده بانک ایران زمین

نمایش کیفیت وسطح سلامت بانکداری

بانک ایران زمین در سال های اخیر تلاش کرده تا با استراتژی‌های دقیق بر سه محور ایجاد ارزش افزوده، واگذاری دارایی و افزایش سرمایه بانک ایران زمین را متحول کند. این تدوین گری از سال های قبل شروع شده و بانک توانسته از برخی از چالش های گذشته رهایی پیدا کند.
اختصاصی بانکدار ایرانی ؛

چرا بیمه شخص ثالث هنوز شخص راننده محور نشده است؟

بر اساس تغییری که در قانون بیمه شخص ثالث در سال 1402 انجام شد ، قرار بود تا پایان برنامه ششم توسعه بیمه شخص ثالث راننده محور شود و از خودرو محور بودن خارج شود. اما ضعف های بیمه مرکزی در حوزه های مختلف از جمله رایزنی با فرجا این طرح عملیاتی نشد.
بانک
بانک‌ها۵.۶ هزار هزار میلیارد تومان وام دادند

بانک‌ها۵.۶ هزار هزار میلیارد تومان وام دادند

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۲ ماه سال گذشته، ۵.۶ هزار هزار میلیارد تومان بود که در مقایسه با دوره مشابه قبل، ۲۴.۷ درصد افزایش داشت.
بانک صادرات ؛ بزرگترین بانک بورسی می شود

بانک صادرات ؛ بزرگترین بانک بورسی می شود

بانک صادرات تصمیم دارد که سرمایه خود را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، 1200 میلیارد ریال برساند تا بزرگترین بانک بورسی ایران شود.
بانک ایران زمین در سال 1402، از فعالیت در هوش مصنوعی تا حمایت از مردم  در محلات

بانک ایران زمین در سال 1402، از فعالیت در هوش مصنوعی تا حمایت از مردم در محلات

مجموع اقدامات بانک ایران زمین در سال جاری سبب شده تا این بانک به یکی از بانک های خاص تبدیل شود که هم در حوزه های تاپ مانند هوش مصنوعی کار می کند و هم بانکی که در محله های شهرها دنبال حمایت از مردم است.
درآمدزایی و سودآوری بالایی که نیاز به افشاگری دارد

درآمدزایی و سودآوری بالایی که نیاز به افشاگری دارد

بانک صادرات ایران با طرح های خلاقانه و همچنین با قراردادها و تفاهم نامه هایی که امضا کرده نشان داده که هم درآمدزایی بالایی را ثبت کرده و هم تا پایان سال سودآوری قابل توجهی را به نمایش می گذارد.
بانک صادرات بزرگترین عامل پیوند ارتباطی صنعت بانکداری و نفت ایران

بانک صادرات بزرگترین عامل پیوند ارتباطی صنعت بانکداری و نفت ایران

بانک صادرات طرح های بزرگی را در صنعت نفت و پتروشیمی پیاده کرده که توانسته از این بانک به عنوان بزرگترین عامل پیوند صنعت بانکداری و پتروشیمی و نفت بسازد.
بررسی وضعیت بانک ایران زمین با برخی از نسبت های مالی

بررسی وضعیت بانک ایران زمین با برخی از نسبت های مالی

به گزارش بانکداری ایرانی، برخی از نسبت های بانک ایران زمین نشان می دهد که این بانک تلاش دارد با مدیریت ریسک خود شرایط را با سرعت تغییر داده و فضای خوبی را رقم بزند.
بیمه
بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه شرکت های بیمه مخرب عمل می کند

بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه شرکت های بیمه مخرب عمل می کند

نظارت های مخرب بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه شرکت های بیمه سبب اعتراض فعالان بورسی و بیمه شده است.
رشد پایدار و صعود عملکردی شرکت بیمه تعاون در سال 1403

رشد پایدار و صعود عملکردی شرکت بیمه تعاون در سال 1403

بیمه تعاون در سالهای اخیر اقدامات زیادی در بهبود فضای کسب و کار خود انجام داده و تلاش کرده که بسترسازی مناسبی برای رشد پایدار انجام دهد و نتیجه این اقدامات در سال جاری نمایان می شود.
انتقادها به اعتبار سنجی در صنعت بیمه

انتقادها به اعتبار سنجی در صنعت بیمه

سوال اساسی این است که چرا شرکت های بیمه به سوابق افراد دسترسی کافی نداشته باشند تا به سادگی اعتبار سنجی کنند؟ چرا اطلاعات مشتریان به شرکت های دیگری داده می شود؟

روسای بیمه آرمان؛ مدیرانی بدون درک درستی از ریسک

یکی از موضوعاتی که این شرکت ظاهرا در توجه به آن رویگردان است مساله ریسک شرکت است. تا جایی که برخی از فعالیت‌های شرکت با پیگرد قضایی همراه شده و از طرف دیگر سبب شده تا شرکت وضعیت شرکت را با خطرات بزرگی همراه کند.

رکوردهای جدید شکسته شد

پیش بینی کارشناسان نشان می دهد که این شرکت در سه ماهه سوم به خرداد 1403 درآمد بیمه ناخالص 34 هزار میلیارد ریالی را محقق می کند که رشدی حدود سه برابری نسبت به دوره های قبل خواهد بود.
فرهنگ سازی حلقه مفقوده تحول دیجیتال در صنعت بیمه ایران

فرهنگ سازی حلقه مفقوده تحول دیجیتال در صنعت بیمه ایران

صنعت بیمه در ابتدای فرایند تحول دیجیتال است که هنوز راه زیادی دارد. در ابتدا باید مدیران ارشد این صنعت به این باور برسند که چاره ای جز استفاده از تحول دیجیتال ندارد و اگر مقاومتی در این حوزه داشته باشند قطعا از آینده این صنعت چیزی نخواهد ماند و صد البته چنان سرعت تحولات در دنیای امروز بالاست که این مدیران چاره ای جز تبعیت از جامعه ندارند.