کد خبر: ۲۱۵۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۵ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - 06 February 2024
بانک سینا امکان تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه پتروشیمی و انرژی از طریق تسهیلات ریالی و ارزی را فراهم کرده است.

بانک سینا امکان تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه پتروشیمی و انرژی از طریق تسهیلات ریالی و ارزی را فراهم کرده است.

به گزارش روابط‌‌عمومی بانک سینا، غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا در پنجمین نمایشگاه حمایت از تولیدات داخلی در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش، نقش بانک‌ها را در تامین مالی شرکت‌های پتروشیمی مهم قلمداد و اظهار کرد: بانک سینا در راستای توسعه تعاملات، ظرفیت تامین مالی را در چارچوب اساسنامه بانک، در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌دهد.

فتحعلی با بیان اینکه شرکت‌های فعال در حوزه نفت و گاز می‌توانند از طرح‌‌های توجیهی بانک استفاده کنند، گفت: تامین مالی بانک سینا برای بنگاه‌‌های اقتصادی در حوزه نفت و گاز، از طریق تسهیلات ریالی و ارزی امکان‌‌پذیر است و از ظرفیت‌‌های صندوق توسعه ملی نیز در قالب عاملیت و سپرده‌‌گیری ارزی استفاده می‌‌کنیم.

مدیرعامل بانک سینا افزود: بهترین مسیر تامین مالی بخش انرژی با محوریت بانک در زمینه تسهیلات ارزی به صورت تجارت متقابل است که منجر به شکل‌‌گیری همکاری‌‌های مناسبی با شرکت‌های پتروشیمی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: به دلیل توسعه همکاری‌‌ها با بانک‌های خارجی، فرآیند کارگزاری با بانک vtb شکل گرفت و بانک سینا توانست به عنوان بانک ایرانی همراه با بانک vtb روسیه در کنار فعالان و مجموعه‌‌های اقتصادی روسیه حضور داشته باشد. فتحعلی خاطرنشان ساخت: بانک سینا با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه مانند اوراق ضمانت صکوک، از قابلیت تامین مالی شرکت‌های حوزه انرژی ‌برخوردار است.

فتحعلی در ادامه با تاکید به برنامه‌‌های توسعه‌‌ای بانک در حوزه بانکداری دیجیتال به پلتفرم «سیمارت» اشاره کرد و گفت: با ارزیابی شرکت‌ها و سطح پرداختی آنها این امکان فراهم شده است تا کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها از طریق تخصیص اعتبار یک میلیارد ریالی، تسهیلات خرید کالا را در سامانه سیمارت با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه و ۴۸ ماهه با نرخ ۱۸‌درصد با پایین‌‌ترین نرخ، دریافت کنند.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به راهبرد این بانک در زمینه توسعه بانکداری پلتفرمی اذعان کرد: با تدوین برنامه راهبردی کسب و کار، بانک سینا برنامه‌‌ریزی جدی و متمرکزی برای توسعه بانکداری پلتفرمی انجام داده است.

وی افزود: به همین منظور اپلیکیشن سیبانک برای سهولت عملیات بانکی و ارائه خدمات بانکداری اجتماعی و خرد به عموم مردم راه‌‌اندازی شده است.

 

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: