کد خبر: ۲۱۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - 29 October 2023
وی با تبیین اقدامات صورت‌‌‌گرفته در خصوص طراحی و اجرای طرح راهبردی کسب‌‌‌و کار بانک گفت: راهبردهای اصلی ما برای رساندن بانک سینا به جایگاه اصلی خود در نظام بانکی و تحقق اهداف ترسیم‌‌‌شده، استفاده از ظرفیت توسعه خطوط بانکداری، حرکت به سمت دیجیتالی شدن و اجرای بهینه بانکداری پلتفرمی است.

مدیرعامل بانک سینا گفت: در ۶ ماه اول امسال، شاهد ۱۳۱ درصد رشد سود نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم که حکایت از تاثیر مثبت اجرای طرح راهبردی کسب‌‌‌و کار بانک دارد.


به گزارش روابط‌‌‌عمومی بانک سینا، غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا، در هم‌‌‌اندیشی سراسری مدیران بانک سینا که در مشهد مقدس برگزار شد، با ارائه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات این بانک در یک‌‌‌سال گذشته تصریح کرد: منابع بانک سینا تا پایان مهرماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۶‌درصد رشد داشته که این مهم در حالی صورت گرفته است که ۳۶‌درصد از جذب منابع بانک، از سپرده‌‌‌های ارزان‌قیمت به دست آمده و نشان از عملکرد مطلوب این بانک دارد.

وی با تبیین اقدامات صورت‌‌‌گرفته در خصوص طراحی و اجرای طرح راهبردی کسب‌‌‌و کار بانک گفت: راهبردهای اصلی ما برای رساندن بانک سینا به جایگاه اصلی خود در نظام بانکی و تحقق اهداف ترسیم‌‌‌شده، استفاده از ظرفیت توسعه خطوط بانکداری، حرکت به سمت دیجیتالی شدن و اجرای بهینه بانکداری پلتفرمی است.

مدیرعامل بانک سینا مزایای اجرای طرح راهبردی این بانک را در سال نخست، مثبت و اثرگذار توصیف کرد و افزود: آمار و شاخص‌‌‌های عملکردی در ۶ماه نخست سال‌جاری نشان می‌‌‌دهد که اجرای این طرح، مزیت‌‌‌های رقابتی بانک را افزایش داده و منجر به تکمیل زنجیره ارزش خدمات شده است.


فتحعلی اظهار کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات تکلیفی در سال ۱۴۰۱ بیش از ۸۴‌درصد تحقق بودجه صورت گرفته است.

وی همچنین از تخصیص ۹‌هزار میلیارد تومان به حوزه طرح جهش مسکن خبر داد.


مدیرعامل بانک سینا یکی از شاخص‌‌‌های مهم نظام بانکی را نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات عنوان کرد و گفت: در این حوزه وضعیت خوبی داریم و زیر شاخص جهانی هستیم و در شرایط فعلی، شاخص «NPL» بانک ۲.۶‌درصد است.

وی ادامه داد: طی ۶ ماه نخست سال‌جاری نسبت به بودجه پیش‌بینی شده، تحقق ۱۴۴ درصدی سود را به ثبت رساندیم که رقمی در حدود یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و بر اساس اهداف ترسیم‌‌‌‌شده، این رقم تا پایان سال ۱۴۰۲ بالغ بر‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد شد که سود با کیفیت و پایداری برای بانک است. فتحعلی تصریح کرد: سهام بانک در بازار سرمایه در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۲‌درصد رشد را تجربه کرد که امسال نسبت به ابتدای مشابه در سال قبل رشد ۶۸ درصدی را ثبت کرده است.

به گفته فتحعلی، از اتفاقات خوبی که با همت مدیران بانک سینا صورت گرفته، کسب نشان رضایت‌‌‌مندی مشتری، معرفی به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور، تقدیر بانک مرکزی به جهت پیشرو بودن در استقرار نظارت و تطبیق شرعی و رتبه قابل‌توجه بانک در پرداخت تسهیلات تکلیفی با نظارت و معرفی سازمان‌های حمایتی بوده است. گفتنی است هم‌‌‌اندیشی سراسری مدیران بانک سینا در روزهای ۳ و ۴ آبان‌‌‌ماه در مشهد مقدس با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران ستادی و مناطق این بانک برگزار شد و ضمن بررسی عملکرد سال گذشته، سیاست‌‌‌ها، برنامه‌‌‌ها و اقدامات سال‌جاری مورد پایش قرار گرفت.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: