کد خبر: ۲۱۳۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - 01 October 2023
مدیرعامل هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران خبر داد:

طراحی و ساخت مرکز داده (DATA center) ساختمان فرهنگ بانک گردشگری با تلاش مهندسان و متخصصان شرکت هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران طبق استانداردهای روز دنیا به پایان رسید.


مدیرعامل هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه مذکور یک مرکز داده با سطح امنیتی 3 «Tire3» است که در صورت لزوم با طراحی و ساخت این مرکز داده با در نظر گرفتن اصل جداسازی فضا قابلیت ارتقاء به سطح امنیتی 4 «Tire4» را دارد.


مهران مظفری‌مهر گفت: دیتاسنتر ساختمان فرهنگ از لحاظ حفاظت الکترومغناطیس، اتاق امن و دیگر موارد، استانداردهای مهم پدافند غیرعامل را اخذ می‌نماید.


وی با تاکید بر اینکه تجهیزات این پروژه به جهت رعایت کامل استانداردها، تمامی مسیرهای ارتباطی را به دو شکل کاملا مجزا از هم و ایزوله طراحی و پیاده‌سازی شده است، گفت: برای ما بسیار حایز اهمیت بوده که بانک گردشگری دیتاسنتر اختصاصی خود را در بانک به صورت مستقر داشته باشد؛ از این رو دیتاسنتر مرکزی ایجاد گردید.


لازم به توضیح است زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر به عنوان زیرساخت الکترونیکی سرویس‌ها و خدمات بانکداری نوین محسوب می‌شود و بدیهی است این بستر پردازش و حفظ اطلاعات الکترونیکی باید در سطح کیفی مناسب و امن پیاده‌سازی شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: