کد خبر: ۲۱۲۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 September 2023
اکنون همه مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار دارند که به حدود ۵میلیون نفر می‌رسند و سهم تعهدات سازمان بیمه سلامت برای فرانشیز خدمات سرپایی در همه مراکز ۸۵درصد است؛ درحالی‌که پیش از این ۷۰درصد بود.

 رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) از کاهش ۱۵درصدی هزینه فرانشیز بیمه درمانی برای بیماران صعب‌العلاج خبر داد و گفت: اکنون هزینه بستری و درمان این بیماران رایگان شده است. سیدمرتضی بختیاری اظهار کرد: اکنون همه مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار دارند که به حدود ۵میلیون نفر می‌رسند و سهم تعهدات سازمان بیمه سلامت برای فرانشیز خدمات سرپایی در همه مراکز ۸۵درصد است؛ درحالی‌که پیش از این ۷۰درصد بود.

او یادآور شد: سال گذشته در شورای عالی بهداشت مصوبه گرفتیم و در دولت تصویب شد تا فرانشیز درمان بیماران سرپایی به ۱۵ درصد کاهش یابد و بیماران بستری و صعب‌العلاج نیز رایگان درمان شوند که در سال جاری این مصوبه اجرایی شده است.او تاکید کرد: البته تلاش می‌کنیم هزینه‌های جانبی درمان و بستری هم برای مددجویان رایگان شود که با همکاری دولت و وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

بختیاری اظهار کرد: ۷۹ هزار و ۶۹۷ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج رنج می‌برند که از این تعداد هفت هزار و ۶۸۵ نفر جزو بیماران خاص شامل بیماری‌های ام‌اس، هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی و پیوندی هستند.او افزود: ۷۲ هزار و ۱۲ بیمار صعب‌العلاج نیز از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره‌مند هستند که همه خدمات بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت پوشش این نهاد با اولویت ارائه خدمات به صورت رایگان ارائه می‌شود.

بختیاری اضافه کرد: این خدمات در سرفصل‌های کلی خدمات پاراکلینیک، فرانشیز و مابه‌التفاوت خدمات بیمه‌ای، خدمات غیر تعهد بیمه پایه، دارو و تجهیزات، خدمات جانبی درمان و لوازم مصرفی دسته‌بندی می‌شود.او افزود: کمک هزینه خرید انواع تجهیزات درمانی کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن‌ساز دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) و تجهیزات توانبخشی اعضای مصنوعی، عصا، تشک، تخت و دندانپزشکی از دیگر خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه بیماران خاص و صعب‌العلاج است.

سال۱۴۰۱ در موضوع بیماران صعب‌العلاج، مجلس شورای اسلامی موضوع تشکیل صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت را تصویب کرد تا خدماتی را که بیمه پایه و تکمیلی پوشش نمی‌دهند، دربرگیرد. از همین رو برای تسهیل عضویت مددجویان مشمول در صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج، اقدامات لازم انجام شده است تا خدمات بهتری متناسب با ضوابط و مقررات دریافت کنند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: