کد خبر: ۲۱۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - 10 September 2023
اختصاصی بانکداری ایرانی؛
بانک سینا در انجام مسئولیت اجتماعی یکی از بانک‌های مهم در ایران است. این بانک همواره از سوی معاون رییس جمهور، وزیر کشور، استانداران، نماینده مجلس، مدیران سازمان بهزیستی، کمیته امداد و دیگر سازمان های زیر ربط مورد تقدیر قرار گرفته‌است.

بانک سینا در انجام مسئولیت اجتماعی یکی از بانک‌های مهم در ایران است. این بانک همواره از سوی معاون رییس جمهور، وزیر کشور، استانداران، نماینده مجلس، مدیران سازمان بهزیستی، کمیته امداد و دیگر سازمان های زیر ربط مورد تقدیر قرار گرفته‌است.

به گزارش بانکداری ایرانی،بانک سینا با داشتن کفایت سرمایه 8.2 درصد و نسبت مطالبات غیر جاری 2.2 درصدی و نسبت‌های مالی مناسب یکی از بانک‌های با انضباطی است که در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز مانند دیگر وظایف بانکی خوب عمل می‌کند.

شواهد زیادی برای این موضوع وجود دارد. از معاون رییس جمهور تا وزیر کشور و از نمایندگان مجلس تا مدیران سازمان های بهزیستی و کمیته امداد از این بانک قدرانی کردند که نشان دهنده تلاش این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی، محرومیت زدایی و اشتغال زیایی دارد.

بر اساس این گزارش، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خرداد امسال گفته بود: «بانک سینا در مناطق محروم کشور پرداختی‌های قابل توجهی داشته است که شایسته تقدیر در حوزه محرومیت‌زدایی است. بانک سینا در پرداخت تسهیلات ازدواج، افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، جزو بانک‌های پیشرو بوده و از معدود بانک‌هایی است که در اعطای تسهیلات سرعت قابل توجهی داشته است.

همچنین، وزیر کشور در خصوص حمایت بانک‌ها از بخش تولید و اشتغال گفت: بانک‌های کشور اعم از بانک‌های دولتی و خصوصی، باید به کمک تولید بشتابند تا رونق تولید ملی شتاب جدی‌تری به خود بگیرد.

سید‌محمود حسینی‌پور، استاندار مازندران در مورد عملکرد بانک سینا در حوزه اشتغالزایی عملکرد بانک سینا در اعطای تسهیلات اش در بخش های مختلف و محرومیت زدایی گفت: « اشتغالزایی و حمایت از رونق تولید بسیار مطلوب بوده است و امیدواریم حمایت‌های این بانک از بخش‌های مختلف اقتصادی تداوم داشته باشد.»

حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران نیز در خرداد امسال، با اشاره به عملکرد مطلوب بانک سینا در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد از مدیریت منطقه مازندران بانک سینا تقدیر کرد.

علاوه بر این به گفته شهباز حسن‌پور، نایب‌رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس، «بانک سینا از جمله بانک‌هایی است که در بحث پرداخت وام‌ها علی‌الخصوص در مناطق محروم عملکرد خوبی داشته است و در حوزه اقتصاد مقاومتی از طریق پرداخت تسهیلات به بخش‌های مختلف تولیدی و تسهیلات اشتغالزایی، قدم‌های خوبی برداشته است.

سیاست ریاست بنیاد مستضعفان، محرومیت‌زدایی و رفع فقر مطلق در تمام نقاط کشور است و همین موضوع به بانک سینا نیز به عنوان زیرمجموعه این نهاد تسری یافته و بانک سینا نیز اقدامات ارزشمندی در این حوزه داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به پرداخت تسهیلات خوداشتغالی، اشتغالزایی و حمایت از جامعه هدف بنیاد و سازمان بهزیستی اشاره کرد.»

همچنین بر اساس گزارش‌ سازمان بهزیستی، بانک سینا با عملکردی مطلوب توانست رتبه اول نظام بانکی در پوشش بودجه ابلاغی تسهیلات اشتغالزایی مددجویان سازمان بهزیستی را به خود اختصاص دهد.
در ضمن ، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان چهارمحال بختیاری از عملکرد بانک سینا در ارائه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در راستای توانمند سازی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد تقدیر کرد.

شایان ذکر است که مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان خراسان رضوی با حضور در ساختمان مدیریت منطقه خراسان، از عملکرد و همراهی بانک سینا در پرداخت تسهیلات به مددجویان معرفی شده از سوی این نهاد، تقدیر کرد.

طبق آمار و گزارشات سازمان بهزیستی که در رسانه ملی نیز منعکس شد، این بانک به منظور ایجاد رفاه و توسعه اشتغال‌زایی، همگام با سیاست‌های دولت، به 95 درصد از تعهدات خود در پرداخت وام اشتغال‌ به مددجویان سازمان بهزیستی در سال ۱۴۰۱ عمل کرده است که بیشترین پوشش بودجه‌ای نظام بانکی بوده است.

همچنین بانک سینا توانسته در پوشش تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، که به نوعی از زیر مجموعه های مسئولیت اجتماعی هستند هم رتبه نخست را در شبکه بانکی کسب کند.

در پنج ماه نخست سال جاری بانک سینا بیش از 8 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری پرداخت کرد. از ابتدای سال جاری تا ابتدای شهریور بیش از 6 هزار و پانصد و پنجاه میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و یک هزار و 900 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزندآوری و در مجموع، حدود هشت هزار و 500 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به واجدین شرایط پرداخت کرده است.

در این رابطه غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا پیش از این گفته بود که با توجه به رسالت‌های این بانک در حوزه بانکداری اجتماعی، اعطای تسهیلات موضوع تبصره 16 قانون بودجه شامل تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و... را در اولویت پرداخت‌های تسهیلاتی خود قرار داده است.

بانک مرکزی در راستای اجرای قانون بودجه سال 1401، سال گذشته سهم هر یک از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه را تعیین کرد که بانک‌ها مکلف شدند در قالب بودجه تخصیص‌یافته، نسبت به ثبت‌نام متقاضیان برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. عملکرد بانک‌ها در سال گذشته نشان می‌دهد که بانک سینا توانسته است با پوشش 72 درصد از بودجه تخصیص یافته در اعطای این تسهیلات، رتبه نخست درصد پوشش بودجه تسهیلات فرزندآوری را در نظام بانکی کسب کند.

بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، توجه به توسعه حوزه سلامت را همواره مد نظر داشته و با اهدای تجهیزات پزشکی، کمک به ساخت مراکز درمانی و اهدای چند دستگاه آمبولانس، در این مسیر قدم‌های ارزشمندی برداشته است.

و در راستای مسئولیت اجتماعی بود که در ابتدای شهریور امسال، بانک سینا یک دستگاه تشخیص مارجین‌های سرطانی (Cancer Diagnsotic Probe) CDP را به مرکز آموزشی و درمانی کوثر سنندج اهدا کرد.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: