کد خبر: ۲۰۷۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 03 December 2022
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های خلاق به فرمولاسیون قطره‌ خوراکی برای از بین بردن عفونت معده دست یافتند که به گفته آنها این دارو در بدن مقاومت دارویی ایجاد نخواهد کرد.

 بانکداری ایرانی-گروهی از محققان یکی از شرکت‌های خلاق به فرمولاسیون قطره‌ خوراکی برای از بین بردن عفونت معده دست یافتند که به گفته آنها این دارو در بدن مقاومت دارویی ایجاد نخواهد کرد.

بابک عزتی رنجبر، مدیر یکی از شرکت‌های خلاق در گفت‌وگو با ایسنا، تولید آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و افزود: بخشی از مطالعات ما در این شرکت بر روی خواص دارویی زنبور است. یکی از مواد مهمی که این موجودات تولید می‌کنند، مومی به نام "بره موم" و یا پروپلیس است.

وی بره موم تولید شده توسط زنبور را به منظور محافظت از کندو، ورود حشرات و یا آلودگی‌ دانست و اظهار کرد: در دنیا از این ماده با عنوان بمب آنتی بیوتیک یاد می‌شود و ما بر این اساس در مطالعات خود یک قطره خوراکی اختصاصی مبتنی بر بره موم را برای از بین بردن میکروب معده به نام هلیکو باکتری تولید کردیم. هلیکو باکتری یک نوع باکتری است که در دستگاه گوارش رشد می‌کند و تمایل به حمله به معده دارد.

به گفته مجری طرح، عفونت معده، زمانی اتفاق می‌افتد که روده تحت تاثیر عفونت باکتری قرار می‌گیرد و این عفونت باعث التهاب روده و معده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد افراد مبتلا به عفونت معده در اثر هلیکوباکتری در معرض خطر افزایش سرطان معده قرار دارند.

عزتی رنجبر خاطر نشان کرد: بالغ بر ۸۰ درصد مردم کشور درگیر این باکتری هستند و استفاده از آنتی بیوتیک‌های رایج موجب مقاوم شدن بدن در برابر آنتی بیوتیک‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: فرمولاسیون این قطره که با استفاده از بره موم تولید شده است، سد مقاومت میکروبی را در بدن از بین می‌برد، ضمن آنکه مقاومتی در برابر آنتی بیوتیک‌ها در بدن ایجاد نخواهد کرد.

عزتی رنجبر با تاکید بر اینکه این قطره می‌تواند به طور کامل میکروب هلیکوباکتری معده را از بین ببرد، خاطر نشان کرد: اخیرا در مقاله‌ای که در یکی از مجلات علمی معتبر منتشر شد، از هیلکوباکتری با عنوان درمان واقعی معده یاد شده است.

وی تاکید کرد: این محصول دارویی را که به تولید رسانده‌ایم، همراه با کد غذا و دارو در داروخانه‌ها توزیع شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: