کد خبر: ۲۰۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - 23 September 2022
یکی از دستگاه‌هایی که در دولت سیزدهم و در جریان شکل‌گیری دولت هوشمند خیلی زودتر از مهلت قانونی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد، سازمان تأمین اجتماعی بود.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات از پیوستن تأمین اجتماعی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد. یکی از دستگاه‌هایی که در دولت سیزدهم و در جریان شکل‌گیری دولت هوشمند خیلی زودتر از مهلت قانونی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد، سازمان تأمین اجتماعی بود.

این سازمان با اتصال و اشتراک بانک‌های اطلاعاتی خود در پنجره ملی، تا الان قادر به ارائه ۴۲ خدمت برخط به میلیون‌ها بیمه‌گزار شده که در گذشته مجبور بودند با صرف وقت و هزینه و انرژی قابل توجهی خود را برای دریافت خدمات مورد نیاز به مراکز تأمین اجتماعی برسانند.

امروز میلیون‌ها هموطن برای خدماتی چون دریافت سابقه خدمات بیمه، محاسبه مبلغ مستمری بازنشستگان، بیمه کارگران ساختمانی، خدمات سلامت، پرونده الکترونیک، دریافت تأییدیه از مراجع پزشکی، درخواست کمیسیون پزشکی، درخواست هدیه ازدواج و نسخه الکترونیکی دیگر نیاز به مراجعه حضوری به مراکز تأمین اجتماعی در شهر و روستا ندارند و می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز و در زمان بسیار کوتاهی و به‌صورت کاملاً رایگان این خدمات را دریافت کنند

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: