کد خبر: ۲۰۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - 06 September 2022

 بیمه مرکزی ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری صبح دوشنبه ۱۴شهریورماه تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی سرعت بخشیدن به توسعه نوآوری در صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور با تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌‌بنیان و خلاق را اهداف آغاز این همکاری عنوان کرد. بهزادپور با اشاره به هدف‌گذاری‌‌های کلان کشور در حوزه صنعت بیمه بر استفاده از ظرفیت‌‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حل معضلات و چالش‌‌های صنعت بیمه تاکید کرد و گفت که استفاده از ظرفیت‌‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، دیجیتالی کردن خدمات بیمه‌‌ای و رفع معضلات و چالش‌‌های موجود در صنعت بیمه با کمک نوآوری، از اهداف این تفاهم‌نامه است. رئیس کل بیمه مرکزی صنعت بیمه را صنعتی بزرگ دانست که برای افزایش ضریب نفوذ آن در جامعه و اقتصاد باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استفاده و در کنار تحولات نوآورانه صنعت بیمه، باید خود را به استانداردهای جهانی خدمات بیمه نزدیک کرد.

رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به اینکه این صنعت برای افزایش ضریب نفوذ بیمه به کار جدی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات بیمه‌‌ای آسان‌‌تر نیاز دارد، ادامه داد: تحقق این امر نیازمند همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان است و یکی از محورهای اصلی تفاهم‌نامه، سرعت‌بخشی به توسعه نوآوری در صنعت بیمه است. او ادامه داد: یکی دیگر از محورهای این تفاهم‌نامه این است که صنعت بیمه چقدر می‌تواند به پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور کمک کند که صنعت بیمه آمادگی کامل دارد تا نیازها و چالش‌‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را تا حد امکان برآورده کند.

سورنا ستاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در رویداد امضای تفاهم‌نامه همکاری با بیمه مرکزی، این صنعت را یکی از افتخارات کشور دانست و گفت در دوران تحریم بیمه به تنهایی از عهده پوشش خسارات برآمد؛ اما در ارائه خدمات نیازمند سرعت بیشتری است و نباید در مقابل تحولات و نوآوری مقاومت کند. علیرضا دلیری دستیار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز خوشکلام خسرو شاهی قائم مقاوم رئیس کل بیمه مرکزی، مهدوی عضو هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی در این نشست حضور داشتند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: