کد خبر: ۲۰۴۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۶ تير ۱۴۰۱ - 07 July 2022
حجم ذخیره آب سدهای تامین‌کننده آب شرب استان تهران در حال حاضر ۶۲۲ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره ۷۵۶ میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته ۱۳۳ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

بانکداری ایرانی- حجم ذخیره آب سدهای تامین‌کننده آب شرب استان تهران در حال حاضر ۶۲۲ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره ۷۵۶ میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته ۱۳۳ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش تسنیم، محمد شهریاری، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه ای تهران با بیان این مطلب، اظهار داشت: میزان ورودی آب سدهای پنجگانه استان، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، به حدود 980 میلیون مترمکعب رسیده که این مقدار در مدت مشابه سال آبی گذشته بیش از 1203 میلیون متر مکعب بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر سال 1400) تاکنون بیش از 180.1 میلی‌متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده که این مقدار نسبت به 266.4 میلی‌متر بارندگی در مدت مشابه سال قبل، کاهش 32 درصدی را نشان می‌دهد.

شهریاری با بیان اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد، گفت: حجم آب سد امیرکبیر تا روز 14 تیرماه حدود 133 میلیون مترمکعب اعلام شده، در حالی که این میزان در روز مشابه سال گذشته 177 میلیون مترمکعب بوده است. حجم آب سد طالقان نیز از 286 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 264 میلیون مترمکعب و حجم آب سد لتیان نیز از 55 میلیون مترمکعب در روز مشابه سال گذشته، به 54 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین حجم آب سد لار در 14 تیر سال گذشته، 136 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی 110 میلیون مترمکعبی امسال، 26 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد. حجم آب سد ماملو نیز از 102 میلیون مترمکعب روز مشابه سال گذشته، به 60 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان تاکید کرد: با همراهی شهروندان، مدیریت مصرف و صرفه‌جویی خواهیم توانست وضعیت کم آبی را پشت سر گذاشته و کم‌ترین چالش را در حوزه تامین آب شرب پایدار به ویژه در روزهای پیک مصرف آب داشته باشیم.

برچسب ها: آب ، مصرف آب ، سدهای تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: