کد خبر: ۲۰۳۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022
احمدی با اشاره به همکاری میان بانک شهر و صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: آماده‌ایم به عنوان بانکی که ارتباط و همکاری نزدیک با مدیریت شهرها دارد، ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را با هدف گسترش خدمات‌رسانی به شهروندان، رفع مشکلات حوزه مدیریت شهری، افزایش درآمدهای پایدار و … تسهیل کنیم.

دنیای‌اقتصاد : مدیرعامل بانک شهر با اشاره به درک متقابل مدیریت شهرها و این بانک از نیازهای یکدیگر؛ از گسترش خدمات مالی و بانکی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور خبر داد.

سید‌محمد‌مهدی احمدی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان بانک شهر و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: خوشبختانه این سازمان و مدیران آن، اشراف کاملی بر مشکلات شهرها و ظرفیت‌های بانک شهر برای کمک به آنان دارند. احمدی با بیان اینکه افزایش همکاری‌ها میان بانک شهر و شهرداری‌ها به صورت کاملا اصولی و درست در حال انجام است، افزود: هم اکنون شاهد بالندگی روابط میان دوطرف هستیم.

وی با اشاره به تغییر مسیر حرکت بانک شهر به سوی بانکداری حرفه‌ای و پیشرفت‌های آن در شبکه بانکی کشور تصریح کرد: در خدمت‌رسانی به شهرداری‌ها نیز، نگاه بانکداری سنتی و کلاسیک نداشته و فقط به پرداخت تسهیلات به آنان فکر نمی‌کنیم. مدیرعامل بانک شهر با تاکید بر اینکه به عنوان سرمایه‌گذاری مطمئن و شریک تجاری قابل اعتماد در کنار شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور هستیم، گفت: درحال حاضر ظرفیت روش‌های نوین تامین مالی مانند اوراق صکوک، اوراق اجاره و اوراق مرابحه در بانک وجود دارد.

احمدی با اشاره به همکاری میان بانک شهر و صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: آماده‌ایم به عنوان بانکی که ارتباط و همکاری نزدیک با مدیریت شهرها دارد، ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را با هدف گسترش خدمات‌رسانی به شهروندان، رفع مشکلات حوزه مدیریت شهری، افزایش درآمدهای پایدار و … تسهیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم خدمات بانک شهر نباید تنها معطوف به کلان‌شهر‌ها شود، امضای تفاهم‌نامه میان این بانک و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور را مهم و کاربردی عنوان کرد و گفت: ضمن باز‌تعریف نحوه همکاری با شهرداری‌ها و افزایش ارتباط با شهرهای کوچک؛ خدمات‌رسانی به دهیاری‌ها را نیز در برنامه داریم. در ادامه مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، این مراسم را آغازی بر تقویت همکاری‌ها میان دوطرف عنوان کرد و گفت: شاهد هستیم در دور جدید مدیریت بانک شهر؛ رسالت اصلی این بانک که همان حمایت از عمران و آبادی شهری و کمک به رفع مشکلات و معضلات شهرهاست با جدیت دنبال می‌شود. وی تصریح کرد: بانک شهر به عنوان یک سازمان جوان و برآمده از دل شهرداری‌ها امروز توانسته ضمن پیشرفت در مسیر مسوولیت‌های مالی و بانکی خود؛ به عنوان تکیه‌گاه شهرداری‌ها معرفی شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیرکشور با اشاره به نقش شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در پاسخ‌دهی مناسب به انتظارات شهروندان و افزایش رضایتمندی آنان گفت: همبستگی و هم‌افزایی میان بانک شهر و سازمان می‌تواند به تحقق اهداف مشترک کمک کند. جمالی‌نژاد با بیان اینکه تنوع ماموریت‌ها در حوزه شهری و روستایی بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: اگر نگاه بانک شهر به این حوزه؛ یک نگاه حمایتی درون‌خانوادگی باشد؛ قطعا شاهد رفع مشکلات و تسریع خدمات‌رسانی به شهروندان خواهیم بود. رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر ضرورت تداوم ارتباط نزدیک میان بانک و این سازمان افزود: شهرداری‌ها می‌توانند با روش‌های جدید تامین مالی و کسب درآمدهای پایدار، به‌واسطه ارتباط با بانک شهر آشنا شوند. همچنین لازم است، روش‌های نوآورانه و علمی ‌انجام فعالیت‌ها در شهرداری‌ها گسترش یابد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: