کد خبر: ۲۰۲۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 22 April 2022
جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر تعطیلی سرویس ویدئویی واین (Vine) را بزرگترین افسوس خود خواند.

بانکداری ایرانی- جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر تعطیلی سرویس ویدئویی واین (Vine) را بزرگترین افسوس خود خواند.

به گزارش ایسنا، علاقمندان اینترنت در ابتدای دهه ۲۰۰۰ به سوگ مرگ اپلیکیشن ویدئوی کوتاه "واین" نشستند. جک دورسی، هم‌موسس توییتر، تعطیلی این سرویس را بزرگترین افسوس خود اعلام کرد.

دورسی در جواب کاربری که در یک رشته توییت نوشته بود: "واین" سابق بر این امید عرضه می کرد، با گذاشتن یک ایموجی اخم نوشت: می دانم. بزرگترین افسوس.

توییتر، سرویس ویدئویی "واین" را در سال ۲۰۱۲ خرید و در سال ۲۰۱۶ در بحبوحه مشکلات داخلی و ناتوانی برای حفظ تولیدکنندگان محتوای برتر، آن را تعطیل کرد. ستارگان اصلی "واین" برای مزایای بهتر این سرویس را رها کرده و به رقیبانی نظیر فیس بوک و یوتیوب گوگل جذب شدند.

توییتر هم با رشد ضعیف کاربران دست و پنجه نرم می‌کند و شرکتهایی که در میان آنها دیسنی و گوگل به چشم می خورند، به دنبال خرید این پلتفرم هستند.

روزی که توییتر اعلام کرد "واین" را تعطیل می‌کند، اعلام کرد بیش از ۳۰۰ کارمند معادل ۹ درصد از کارکنانش را اخراج می‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت بیزنس اینسایدر، تیک تاک از آن زمان با فورمت ویدئویی کوتاه به محبوبیت رسید که پیش‌تر "واین" برای آن محبوب بود. پلتفرم اشتراک گذاری ویدئوی کوتاه تیک تاک همان سالی راه اندازی شد که "واین" تعطیل شد و نسل جدیدی از تولیدکنندگان محتوا را پرورش داد.

برچسب ها: توییتر ، اینترنت ، واین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: