کد خبر: ۲۰۲۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۱ - 15 April 2022
حسین خدرویسی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح بازارچه رمضان و نمایشگاه دستاوردهای اشتغال و خودکفایی مددجویان در بجنورد گفت: همچنین در این استان ۶۰ هزار خانوار با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام کشور گفت: هم اکنون در کشور ۲ میلیون و ۲۵۰ خانواده باجمعیت پنج میلیون نفر زیر پوشش خدمات این نهاد قرار دارند.

به گزارش ایرنا، حسین خدرویسی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح بازارچه رمضان و نمایشگاه دستاوردهای اشتغال و خودکفایی مددجویان در بجنورد گفت: همچنین در این استان ۶۰ هزار خانوار با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

وی افزود: با توجه به کمک نیکوکاران و حمایت های مسوولان استان به ایتام و محسنین زیر پوشش این نهاد کمک های نقدی و غیر نقدی بیش از میانگین کشور است و این حاکی از توجه ویژه نیکوکاران به این قشر است.

خدرویسی تصریح کرد: یکی از برنامه های محوری و توانمند سازی مددجویان در راستای اشتغال آنها است که در همین رابطه امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سرفصل های مختلف برای این استان در نظر گرفته شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کشور گفت: همچنین با برنامه ریزی که انجام شده در نظر داریم همه نیازمندان استان را در حوزه اشتغال تسهیلات پرداخت کنیم و این مبلغ فقط برای مددجویان کمیته امداد نبوده بلکه سایر نیازمندانی که مستعد شغل باشند نیز تعلق خواهد گرفت.

چهار هزار و ۶۵ فرصت شغلی برای مددجویان خراسان شمالی در سال گذشته ایجاد شد

مجید الهی راد شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح بازارچه رمضان و نمایشگاه دستاوردهای اشتغال و خودکفایی مددجویان استان خراسان شمالی گفت: همچنین در سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان برای چهار هزار نفر در مواردی چون مسکن، درمان و ازدواج پرداخت شد.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از سه هزار ۳۵۰ یتیم و بیش از سه هزار فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: بیش از ۲۷ هزار حامی، حمایت از این ایتام را برعهده دارند.

الهی راد با بیان اینکه سرانه بچه های یتیم به ۸۴۰ هزار تومان رسیده است، گفت: سرانه ایتام از سال قبل با اجرای طرح ایران مهربان به بیش از ۸۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی در ادامه به برنامه های این نهاد در طرح اطعام مهدوی اشاره کرد و افزود: امسال ۱۱۰ آشپزخانه مهدوی درحال فعالیت هستند و امیدواریم در این ماه با مشارکت خیران بتوانیم بیش از ۵۲۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع کنیم.

نمایشگاه دستاوردهای کار آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) با ۲۰ غرفه در محل شهربازی بجنورد با حضور مسوولان کشوری و استانی افتتاح شد.

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفری حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: